تفاوت پنجره دوجداره upvc با پنجره سه جداره پس از تولید پنجره دوجداره برای به دست آوردن عایق بیشتر طراحان این صنعت تلاش کردند برای رفاه و آسایش مردم عزیز پنجره ای را طراحی نمایند که عایق صوتی و حرارتی بیشتری داشته باشد تا در مناطق پر سرو صدا و بسیار سردسیر هم عایق خوبی داشته باشد.

حاصل این تلاش ساخت درب و پنجره ای است که ضخامت بیشتری دارد و اجازه می دهد تا شیشه سه جداره در آن نصب گردد

 البته پنجره های سه جداره در مواردی استفاده می‌گردد که محیط دارای آلایندگی صوتی بسیار بالایی می‌باشد اما در مواردی هم که ما نیاز به استفاده از پروفیل upvc با ضخامت بالاتری داریم نیز استفاده می‌گردد.

تفاوت پنجره دوجداره upvc با پنجره سه جداره

پنجره یو پی وی سی سه جداره دارای پروفیل ضخیم‌تر و با تعداد کانال‌های داخلی بیشتری بوده و این امر به ما این امکان را می‌دهد که از شیشه سه جداره و یا از شیشه دو جداره با ضخامت بالاتری استفاده کنیم .
شاید اساسی‌ترین سؤال این باشد که آیا پنجره‌های سه جداره upvc دو برابر پنجره دو جداره یو پی وی سی مانع آلودگی صوتی می‌شوند؟

در جواب می‌توان گفت که کارایی این پنجره‌ها در برخی مواقع چند برابر پنجره دو جداره upvc می‌باشد. برای استفاده از این پنجره حتماً بایستی محل کارشناسی دقیق شود تا بتوان بالاترین کارایی را از بکار گیری آن کسب کرد.

برای پروفیل این نوع پنجره‌ها بعضی از کارخانه‌های تولید کننده پروفیل یو پی وی سی اقدام به تولید کرده اند که بسته به بضاعت فنی هر کارخانه دارای کیفیت‌های متفاوتی است ولی می‌توان توصیه کرد که برای بکارگیری پنجره‌های سه جداره بهتر است که از پروفیل‌هایی با کانالهای ۵ یا بیشتر استفاده گردد.

بطور کلی انتخاب نوع پنجره اعم از دو جداره و یا سه جداره یو پی وی سی یک بخش مهم از کار می‌باشد ولی بایستی توجه داشت پنجره دوجداره یو پی وی سی زمانی کارایی خواهد داشت که کلیه پنجره‌های محل به صورت دو جداره باشد