علت تفاوت قیمت پنجره دوجداره upvc

۱- برند پروفیل upvc

شرکتهای معتبری چون وین تک و ویستابست و وین کلاس استار از محصولات با کیفیت و دارای ضمانت نامه و بیمه نامه معتبر می باشند که باعث می شود قیمت پنجره upvc متفاوت شود زیرا در زمان بروز هرگونه مشکلی اعم از تغییر حالت و تغییر رنگ پروفیل قابل پیگیری می باشند،اما پروفیل های نامرغوب دارای ضمانت واقعی نبوده و هیچگونه پشتیبانی در زمان بروز مشکل از محصول خود نمی کنند.

 

۲- گالوانیزه محار داخل درب و پنجره upvc

این فلز u شکل باعث جلوگیری از انحنای پروفیل upvc می شود و نگهدارنده یراق آلات نصب شده روی پروفیل می باشد.

از مهمترین آیتم های کیفیت گالوانیزه محار در پروفیل upvc که در قیمت پنجره upvc تاثیر گذار است

  • ضخامت ورق گالوانیزه که به نسبت نوع پروفیل پنجره upvc باید استاندارد انتخاب شود
  •  کرو دار بودن گالوانیزه محار جهت مقاومت بالاتر
  • جنس اصلی باید گالوانیزه باشد برخی برای ارزان شدن از فلزات دیگر استفاده می نمایند
  • ابعاد استانداردی که هر پروفیل upvc درون آن باید قرار گیرد

ضخامت های باریک و استفاده از جنسهای آهن سیاه به جای گالوانیزه و کوچک استفاده کردن یا کلاً استفاده نکردن از این گالوانیزه توسط تولید کننده باعث ارزان شدن قیمت محصول می گردد.علت تفاوت قیمت پنجره دوجداره upvc

۳- لاستیک آببندی روی پروفیل upvc

این لاستیک دو نوع می باشد که در تولید درب و پنجره upvc استفاده می گردد،یک نوع لاستیک هایی هستند که از همان ابتدا روی شاخه های پروفیل upvc می باشد به این نوع لاستیک سرخود گفته می شود،نوع دیگر لاستیک EPDM  با برند سچیل می باشد که پس از تولید درب و پنجره روی پروفیل نصب می شود.

تفاوت این دو لاستیک در این است که لاستیک های EPDM بسیار با کیفیت تر و ضخامت بیشتری دارد که در مقابل نور خورشید جمع و خشک نمی شود و در قسمت های جوش پروفیل،لاستیک کامل نصب می شود و آببندی بسیار بهتری دارد.

اما در پروفیل های لاستیک سرخود در قسمت جوش لاستیک زیر دستگاه جوش سوخته و به هم میچسبد که این عمر باعث می شود در مدت زمان کوتاه که درب و پنجره ها جلوی نور خورشید قرار گرفتند لاستیک از همان قسمت باز می شوند این نوع لاستیک ضخامت کمتری نسبت به لاستیک EPDM دارد و جلوی نور خورشید جمع می شود.

لاستیک epdm

۴- برند یراق آلات UPVC مصرفی

یراق آلات یک عامل بسیار مهم در آببند لنگه های درب و پنجره دوجداره upvc می باشد که مارک های مختلف باعث تفاوت قیمت پنجره upvc با هم دارند.کشور ترکیه سازنده بسیاری از این مارک ها می باشد که از لحاظ کیفیت سه نوع درجه بندی دارد یراق آلات VHS و یراق آلات ACCADO از یراق آلات درجه یک این کشور می باشد.

۵- نوع شیشه دوجداره
  1. شیشه دوجداره مصرفی باید کارخانه ای باشد،یعنی شیشه از گرید A استفاده شود که بدون موج و خال می باشد
  2. چسب بوتیل روی اسپیسر تزریق شود که باعث می شود شیشه کامل به اسپیسر بچسبد و هیچگونه نفوذی در برابر ورود خاک و بخار برای شیشه نمی گذارد
  3. سیلیکاژل داخل اسپیسر(دانه های رطوبت گیر) که کوچکترین رطوبتی را داخل شیشه باقی نمی گذارد.
  4. چسب پلی سولفاید که پشت اسپیسر تزریق شده و برای ضمانت آببند و چسبندگیه بیشتر شیشه استفاده می شود.
  5. شستن شیشه ها باید با دستگاه مخصوص انجام پذیرد.عکس شیشه دوجداره
علت تفاوت قیمت پنجره دوجداره upvc در این است که اگر هر قسمت از موارد فوق رعایت نگردد کیفیت شیشه تولید شده بسیار ضعیف بوده و شیشه دستی حساب می شود و در قیمت پنجره upvc تاثیر گذار می باشد