دلیل فرق قیمت پنجره دوجداره upvc در چیست

قبل از هر چیزی باید بدانید کیفیت درب و پنجره هایی که استعلام گرفته میشود فقط برند و نوع آن تاثیر گذار نیست بلکه نوع تولید و نصب از هر چیزی مهمتر است.

۱-یکی از مهمترین موارد تاثیر گذار در قیمت و کیفیت پنجره upvc گالوانیزه محار داخل آن می باشد

این گالوانیزه u شکل باعث جلوگیری از انحنای پروفیل upvc می شود و نگهدارنده یراق آلات نصب شده روی پروفیل می باشد.گالوانیزه محار داخل پروفیل بسیار در قیمت پنجره upvc تاثیر گذار است

  • ضخامت ورق گالوانیزه که به نسبت نوع پروفیل پنجره upvc باید استاندارد انتخاب شود و حداقل ضخامت باید ۱ میلیمتر باشد.
  •  کرو دار بودن گالوانیزه محار جهت مقاومت بالاتر کرو همان انهنایخاص روی گالوانیزه است.
  • جنس ورق اصلی باید گالوانیزه باشد برخی برای ارزان شدن از فلزات دیگر استفاده می نمایند.
  • ابعاد استانداردی که هر پروفیل یو پی وی سی درون آن باید قرار گیرد یعنی ابعاد u شکل باید استاندارد باشد.

ضخامت های باریک و استفاده از جنسهای آهن سیاه به جای گالوانیزه و کوچک استفاده کردن یا کلاً استفاده نکردن از این گالوانیزه توسط تولید کننده به شدت باعث ارزان شدن قیمت نهایی پنجره دوجداره upvc می گردد.دلیل فرق قیمت پنجره دوجداره upvc 

۲-آیتم اول هر محصولی مارک متریال مصرفی آن است در پنجره upvc مارک پروفیل آن:

استفاده از پروفیل هایی که دارای اعتبار و ضمانت باشد باعث می شود قیمت پنجره upvc متفاوت شود برند های متفرقه پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دیگر مسئولیت پروفیل تولید خود را قبول نمی کنند. 

 

۳- در پنجره دوجداره لاستیکی وجود دارد که برای آببند بین لنگه و شیشه استفاده می شود

این لاستیک دو نوع می باشد که در تولید درب و پنجره upvc استفاده می گردد،لاستیک هایی که از همان ابتدا روی شاخه های پروفیل می باشد لاستیک سرخود گفته می شود،نوع دیگر لاستیک EPDM  با برندهای مختلف از کشور های مختلف که معروفترین آن سچیل ساخت ترکیه می باشد که پس از تولید درب و پنجره روی پروفیل نصب می شود.

فرق این لاستیک ها این است که لاستیک های EPDM ضخامت بیشتری دارد و در مقابل نور خورشید جمع و خشک نمی شود و در قسمت های جوش پروفیل،لاستیک کامل نصب می شود و آببندی بسیار بهتری دارد.

اما در پروفیل های لاستیک سرخود زیر دستگاه جوش سوخته و به هم میچسبد و باعث می شود در مدتکوتاه که درب و پنجره ها جلوی نور خورشید قرار گرفتند لاستیک از همان قسمت از هم جدا شوند این نوع لاستیک ضخامت کمتری نسبت به لاستیک EPDM دارد.

 

۴- یراق آلات در این پنجره ها متنوع هستن هم از لحاظ برند هم نوع یراق

یراق آلات یک عامل بسیار مهم در آببند لنگه های درب و پنجره دوجداره upvc می باشد که مارک های مختلف باعث تفاوت قیمت پنجره upvc با هم دارند.کشور ترکیه سازنده بسیاری از این مارک ها می باشد که از لحاظ کیفیت سه نوع درجه بندی دارد یراق آلات VHS و یراق آلات ACCADO از یراق آلات درجه یک این کشور می باشد.

۵- نوع شیشه دوجداره اعم از رنگ یا ضخامت
  1. شیشه دوجداره مصرفی باید کارخانه ای باشد،یعنی شیشه از گرید A استفاده شود که بدون موج و خال می باشد
  2. چسب بوتیل روی اسپیسر تزریق شود که باعث می شود شیشه کامل به اسپیسر بچسبد و هیچگونه نفوذی در برابر ورود خاک و بخار برای شیشه نمی گذارد
  3. سیلیکاژل داخل اسپیسر(دانه های رطوبت گیر) که کوچکترین رطوبتی را داخل شیشه باقی نمی گذارد.
  4. چسب پلی سولفاید که پشت اسپیسر تزریق شده و برای ضمانت آببند و چسبندگیه بیشتر شیشه استفاده می شود.
  5. شستن شیشه ها باید با دستگاه مخصوص انجام پذیرد.عکس شیشه دوجداره

دلیل فرق قیمت پنجره دوجداره upvc در این است که اگر هر قسمت از موارد فوق رعایت نگردد کیفیت شیشه تولید شده بسیار ضعیف بوده و شیشه دستی حساب می شود و در قیمت پنجره upvc تاثیر گذار می باشد