اطلاعات فنی یراق تک حالته پنجره دوجداره upvc

یراق آلات تک حالته فقط به صورت افقی باز و بسته می شود.یعنی برای باز کردن لنگه باید تمام فضای چپ و یا راست لنگه خالی باشد تا بتوان آن را باز کرد.

اجزای تشکیل دهنده یراق آلات تک حالته پنجره دوجداره upvc:

یراق تک حالته,تک حالته ترک,یراق ترک,قیمت یراق upvc,قیمت,یراق آلات,یراق پنجره,یراق پنجره تک حالته,پنجره دوجداره,پنجره upvc

۱-اسپانیولت زاماک یا اسپانیولت گالوانیزه:

اسپانیولت برای قفل کردن و آببندی لنگه استفاده می گردد.زمانی که دستگیره به سمت پایین چرخانده می شود قفلی های روی اسپانیولت به پشت قطعه ای به نام زاماک می رود و لنگه را داخل لاستیک فریم فشرده می سازد،قفلی ها و زاماک طوری طراحی گردیده است که باعث کیپ شدن لاستیک لنگه و فریم روی هم می شود.

۲-لولای پنجره دوجداره upvc:

جنس و نوع این قطعه بسیار مهم می باشد زیرا تمام وزن لنگه بر روی این قطعه می باشد.دو مدل لولا در پنجره upvc استفاده می گردد

  • لولای معمولی که سایز این لولا به نسبت ابعاد و وزن لنگه متغییر می باشد اما این شرکت فقط از لولای ۱۰ سانتی برای هر نوع لنگه ای استفاده می نماید تا از به هم خوردن رگلاژ پنجره جلوگیری نمایند.
  • لولای قابل رگلاژ که می توان در زمانی که لنگه پنجره دوجداره افت نمود به راحتی آن را با این مدل لولا به حالت اولیه خود برگرداند تا لنگه به بهترین حالت باز و بسته شود.
۳-زاماک یا همان مقابل قفلی:

این قطعه در مقابل قفلی های اسپانیولت قرار گرفته و باعث بسته شدن و آببندی لنگه با فریم می شود.

۴-دستگیره پنجره:

دستگیره در پنجره دوجداره دارای دو جنس می باشد یکی پلاستیکی و دیگری آلومینیومی،دستگیره حتما باید از جنس آلومینیوم باشد تا در مقابل فشار مقاومت نشان داده و نشکند دستگیره های پلاستیکی مقاومت کمی دارد و به مرور زمان میشکند.

بهتر است از یراق تک حالته برای عرض لنگه با نهایتا ۷۰سانتی متر استفاده شود تا هم لنگه آببند مناسب و هم استحکام استاندارد داشته باشد.

دانلود فایل لیست قیمت کامل یراق آلات تک حالته پنجره upvc

این یراق یکی از پر مصرفترین یراق آلات پنجره دوجداره upvc می باشد که خریداران عزیز از آن استفاده می کنند