اطلاعات فنی یراق کلنگی (یراق پنجره سرویسی)

یراق آلات پنجره دوجداره کلنگی برای پنجره های کوچک داخل حمام و سرویس استفاده می گردد.این نوع یراق فقط اجازه می دهد لنگه پنجره تا یک زاویه مشخص شده ای از قسمت بالا باز شود.

علت اصلی آن این است که معمولا در سرویس و حمام فضایی برای باز کردن پنجره وجود نداره این یراق کمک می کند تا لنگه در جای خود و یک زاویه کوچک برای تبادل هوا باز شود و مزاحمتی برای اطراف خود نداشته باشد.

یراق کلنگی,یراق پنجره کلنگی,یراق پنجره سرویس,یراق سرویس,پنجره کلنگی,پنجره دوجداره کلنگی,یراق پنجره upvc,یراق پنجره حمام,قفل کلنگی

قطعاتی که در این نوع یراق استفاده می شود:

قفل کنگی یا انگشتی که یک قسمت از آن روی لنگه پنجره سوار میشود و قسمت دیگر آن روی فریم می باشو قطعه ای که رو لنگه می باشد جای انگشت دارد که برای بازکردن آن راکشیده و لنگه آزاد می شود.

بازویی کلنگی که این هم بر روی فریم هم بر روی لنگه سوار است و زمانی که لنگه را باز می نمایید این بازویی لنگه را در زاویه ای خاص نگه می دارد این بازویی برای پنجره سرویسی که نهایتا ۵۰*۵۰ سانتی متر باشد یک عدد نصب می شود در صورتی که ابعاد بزرگتر شود حتما باید هر دو طرف لنگه بازویی نصب نمود تا بتواند وزن لنگه نگه دارد.

لولای پنجره مانند لولای یراق آلات تک حالته می باشد معمولا به علت آنکه ابعاد  و وزن در این پنجره بسیار کوچک و کم است از لولای ۷۵ سانتی استفاده می گردد

در صورتی که بخواهیم از یراق کلنگی سرویس برای ابعاد بزرگ تر از ۵۰*۵۰ سانتی متر استفاده کنیم باید به جای انگشتی یا قفل کلنگی از اسپانیولت تک حالته استفاده نمود و به جای زدن یک بازویی حتما از دو بازویی برای نگه داشتن لنگه استفاده نمود.

برای دریافت لیست قیمت یراق درب و پنجره دوجداره upvc به قسمت یراق آلات upvc مراجعه نمایید