پنجره دوجداره آوان

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت:

شیشه دوجداره سکوریت ابتدا شیشه را به ابعادی که نیاز است برش داده سپس شیشه را داخل کوره گذاشته تا زمانی که شیشه حدودا به دمای ذوب برسد وقتی شیشه به آن حرارت رسید سپس آن را خیلی سریع خنک می کنند.

این فرایند باعث می شود شیشه کاملا خشک شود و ترک های بسیار ریزی که قابل دیدن نیست دورن شیشه بوجود آید و در زمان شکستن به تیکه های بسیار ریز تبدیل می شود.

شیشه دوجداره سکوریت

مزایای شیشه سکوریت:

شیشه سکوریت از لحاظ ضربه پذیری از شیشه ساده بسیار مقاوم تر می باشد و مانند شیشه ساده به راحتی خم نمیشود و در زمان شکستن به تکه های بسیار کوچک تبدیل شده و آسیب جانی نمیزند.

بر خلاف شیشه های ساده که محدودیت ابعاد دارند در شیشه سکوریت می توان ابعاد بسیار بزرگ هم تولید نمود شیشه های ساده در ابعاد بزرگ با کوچکترین خمشی میشکند و تکه های بزرگی از آن روی زمین میریزد که می تواند آسیب جانی بزند.

دلیل ساخت شیشه سکوریت این است که بتوان شیشه های بزرگتری ساخت و از لحاظ شکست و صدمات جانی امنتر باشد.

شیشه دوجداره سکوریت آریس

برای تولید شیشه های بزرگ بهتر است از سکوریت استفاده شود

در صورتی که نیاز به تولید ابعاد بزرگ شیشه دوجداره باشد به علت آنکه شیشه های معمولی بسیار شکننده تر از شیشه های سکوریت هستند باید شیشه ها به صورت سکوریت تولید شود تا درهنگام حمل شیشه و هم در هنگام نصب نشکند.شیشه سکوریت حتی در زمان نصب اگر بشکند هیچ آسیب جانی به نصاب و اطرافیان نخواهد کرد.

قیمت شیشه سکورت به نسبت شیشه ساده گرانتر می باشد زیرا پس از تولید شیشه به ابعاد مورد نیاز برش خورده و به کارخانه مخصوص سکوریت شیشه ارسال می شود و پس از انجام فرآیند سکوریت به کارخانه شیشه دوجداره بازگردانده می شود تا به شیشه دوجداره تبدیل گردد.

 

برچسب ها: