نحوه اجرای کرتین وال

نحوه اجرای کرتین وال چیست و چگونه اجرا می شود؟

کرتین وال یا همان دیوار شیشه ای است که برای پوشاندن برخی از نماهای ساختمان استفاده می شود،ساختمان هایی که دیوار کشی ندارند و به جای دیوار از این نماهای شیشه ای مانند کرتین وال یا نمای اسپایدر استفاده می کنند.

نحوه اجرای کرتین وال در ساختمان

  1. بری اجرای همچین نمایی محاسبات بسیار خاصی انجام می شود مانند فشار روی ساختمان و کشش،حرارتی که این دیوار تحمل می کند به نسبت ابعاد و ضخامت شیشه و نوع آلومینیوم یا هان فریم مصرفی کرتین وال،پس اولین کار برای اجرای کرتین وال محاسبات است که انجام می گردد.
  2. بعد از محاسبه متریال و فضا زیر کار این دیوار شیشه های ابتدا نصب می شود برای اجرا نمودن کرتین وال ابتدا باید یک زیر کار با شاسی کشی متناسب با پروژه روی نمای ساختمان نصب نمود تا بتوان تایل های شیشه ای را روی آن نصب کرد.نحوه اجرای کرتین وال
  3. پس از نصب زیر کار قاب های مخصوص کرتین وال را تولید می نماییم این قاب از جنس آلومینیوم می باشد و فضای شیشه در آن تعبیه شده است دلیل استفاده از آلومینیوم به جای قاب سبک بودن این فلز می باشد،این نوع نما به علت آنکه ابعاد بزرگی دارد باید سبک باشد تا بتوان آن را به راحتی با شاسی کشی محار کرد.
  4. پس از تولید این قاب ها شیشه های مخصوص به ابعاد مورد نظر آماده شده و داخل این فریم ها گذاشته شده تا با زهوار مخصوص آن را درون فریم نگهدارند این زهوار امکان این را می دهد تا در زمان شکست بتوان شیشه شکسته را به راحتی از جای خود درآورده و آن را عوض نمود.
  5. پس از آماده شدن فریم کامل به همراه شیشه آن ها را روی شاسی که روی بدنه ساختمان اجرا شده بود به صورت تک تک نصب کرده و در کنار هم قفل می نماییم.

استفاده اصلی کرتین وال در ساختمان های اداری و تجاری بزرگی است که برای زیباتر کردن ساختمان استفاده می شود از نظر قیمت کرتین وال به نسبت دیوار چینی و زدن سنگ روی دیوار حدودا کرتین وال گرانتر می باشد.

 

برچسب ها: