پنجره دوجداره آوان

یراق پنجره تک حالته

اطلاعات فنی یراق پنجره تک حالته دوجداره یو پی وی سی 

یراق آلات تکحالته پنجره دوجداره فقط به صورت افقی باز و بسته می شود.یعنی برای باز کردن لنگه باید تمام فضای چپ و یا راست لنگه خالی باشد تا بتوان آن را باز کرد این قیمت پنجره دوجداره upvc تک حالته از مناسب ترین قیمت ها نسبت به یراق آلات دیگر در این صنعت می باشد.

اجزای تشکیل دهنده یراق آلات تک حالته پنجره دوجداره upvc:

یراق پنجره تک حالته

۱-اسپانیولت زاماک یا اسپانیولت گالوانیزه:

اسپانیولت برای قفل کردن و آببندی لنگه استفاده می گردد.زمانی که دستگیره به سمت پایین چرخانده می شود قفلی های روی اسپانیولت به پشت قطعه ای به نام زاماک می رود و لنگه را داخل لاستیک فریم فشرده می سازد،قفلی ها و زاماک طوری طراحی گردیده است که باعث کیپ شدن لاستیک لنگه و فریم روی هم می شود.

۲-لولای پنجره دوجداره upvc:

جنس و نوع این قطعه بسیار مهم می باشد زیرا تمام وزن لنگه بر روی این قطعه می باشد.دو مدل لولا در پنجره upvc استفاده می گردد

  • لولای معمولی که سایز این لولا به نسبت ابعاد و وزن لنگه متغییر می باشد اما این شرکت فقط از لولای ۱۰ سانتی برای هر نوع لنگه ای استفاده می نماید تا از به هم خوردن رگلاژ پنجره جلوگیری نمایند.
  • لولای قابل رگلاژ که می توان در زمانی که لنگه پنجره دوجداره افت نمود به راحتی آن را با این مدل لولا به حالت اولیه خود برگرداند تا لنگه به بهترین حالت باز و بسته شود.
۳-زاماک یا همان مقابل قفلی:

این قطعه در مقابل قفلی های اسپانیولت قرار گرفته و باعث بسته شدن و آببندی لنگه با فریم می شود.

۴-دستگیره پنجره برای یراق تک حالته:

دستگیره در پنجره دوجداره دارای دو جنس می باشد یکی پلاستیکی و دیگری آلومینیومی،دستگیره حتما باید از جنس آلومینیوم باشد تا در مقابل فشار مقاومت نشان داده و نشکند دستگیره های پلاستیکی مقاومت کمی دارد و به مرور زمان میشکند.

این یراق یکی از پر مصرفترین یراق آلات پنجره دوجداره upvc می باشد که خریداران عزیز از آن استفاده می کنند بهتر است از یراق تک حالته برای عرض لنگه با نهایتا ۷۰سانتی متر استفاده شود تا هم لنگه آببند مناسب و هم استحکام استاندارد داشته باشد.

برچسب ها: