آبچکان یا فلاشینگ بیرون پنجره

آبچکان یا فلاشینگ بیرون پنجره

در برخی از ساختمان ها مشاهده میشود که در قسمت بیرون و پایین پنجره ها برای جلو گیری از خرابی دیوار داخل به خاطر آب باران فلزی گذاشته شده است که به آن آبچکان یا فلاشینگ بیرون پنجره گفته می شود.کارایی آبچکان بیرون پنجره چیست.

آبچکان یا فلاشینگ بیرون پنجره

پس از نصب پنجره و یا قبل از نصب آن ورقی از جنس گالوانیزه یا آهن را روی سنگ بیرونی با جوش دادن یا پیچ کردن به فریم پنجره وصل می نمایند و آن را به سمت بیرون شیب می دهند تا زمان بارندگی یا پس از شستن درب و پنجره آب پشت فریم جمع نشود و به داخل نفوذ نکند شیبی که خدمتتان گفته شود آب را به سمت مخالف خانه هدایت می نماید.

خیلی وقت ها دیده شده در ساختمان نوساز دیوار اطراف پنجره ها نم دار شده و یا ترک می خورد دلیل آن استفاده نکردن از آبچکان یا فلاشینگ بیرون پنجره می باشد نذاشتن آبچکان باعث می شود آب باران ویا هر آبی که به سمت پنجره ریخته می شود پشت پنجره بماند و عایق پشت فریم پنجره را بپوساند و وارد خانه شده باعث خرابی دیوار و هر چیزی که نزدیک دیوار قرار دارد بشود.

چطور آبچکان پشت پنجره را اجرا کنیم

ابتدا ورق مورد نظر را به اندازه پهنای سنگ بیرون یعنی سنگ درپوش روی دیوار تهیه کرده سپس آن را به فرم همان سنگ خم می کنید و آن را به طور کامل رنگ کنید تا آب و رطوبت باعث زنگ زدگی و پوسیدگیه آن نشود.

نحوه نصب فلاشینگ بیرون پنجره ساخته شده روی ساختمان

پس از آنکه فلاشینگ مورد نظر آماده شد آن را روی سنگ طوری قرار می دهید که شیب آن به سمت مخالف پنجره باشد سپس آن را به فریم زیر پنجره جوش داده و یا در صورتی که فریمی زیر کار ندارید روی سنگ درپوش آن را پیچ می نمایید سپس فاصله بین پنجره و پنجره را با چسب سیلیکون مخصوص درزبندی نمایید.

این آبچکان یا فلاشینگ بیرون پنجره به شما کمک می کند تا با رنگی که به آن میزنید هم زیبای خاصی به نمای ساختمان شما بدهد و همینطور باعث شود از نفوذ آب به داخل ساختمان و خرابی هایی که گفته شد جلوگیری نماید.

 

 

 

 

 

برچسب ها: