پنجره دوجداره آوان

آیا پنجره دوجداره زرد شده اصلاح می شود

آیا پنجره دوجداره زرد شده اصلاح می شود و می توان مثل اول به رنگ سفید تبدیل کرد؟

متاسفانه در خیلی از پروفیل های موجود در بازار ایران ابتدا گارانتی بابت تغییر رنگ به مشتری داده می شود اما پس از مدت کوتاهی آن تولید کننده پروفیل upvc تولید خود را ادامه نمی دهد و هیچ گارانتی وجود ندارد که بتوان پروفیل زرد شده را تعویض کند پس در زمان خرید حتما از معتبر بودن و سابقه تولیدکننده پروفیل یو پی وی سی مطمئن شوید.

شرکت پنجره دوجداره آریس برای تولیدات خود از بهترین و معتبرترین پروفیلهای داخل بازرا استفاده می نماید.خوب حالا افرادی هستند که پنجره دوجداره یو پی وی سی برای آنها نصب شده و پس از مدتی پنجره upvc تغییر رنگ داده آیا آنها می توانند پروفیل پنجره زرد شده را اصلاح نمایند.

اشتباهاتی که برای از بین بردن زردی و تغییر رنگ پروفیل upvc انجام می شود

  • یکی از کارهایی که این افراد انجام میدهند استفاده از شوینده های مختلف مانند وایتکس و مایع های چند منظوره می باشد و یا از جوهر نمک برای پاک کردن استفاده میکنند،بهتر است بدانید که هیچ کدام از این موارد علاوه بر اینکه هیچ تاثیری روی زردی پروفیل نمیگذارد بلکه می تواند رنگ خیلی بدتری روی پنجره دوجداره upvc بوجود آورد.

آیا پنجره دوجداره زرد شده اصلاح می شود

  • برخی به ذهنشان می رسد که شاید این زردی روی سطح اولیه پروفیل upvc باشد و با سنباده به جان پروفیل افتاده سعی می کنند سطی زرد شده را با سابیدن توسط سنباده از بین ببرند متاسفانه این راه حل یک از بدترین راه هایی است که انجام می شود،سطح اولیه پروفیل به صورت سیقلی و شفاف طراحی شده است وقتی روی پروفیل یو پی وی سی را با سنباده در اصل داریم آن لایه سیقلی را از بین می بریم ای و به لایه کدر داخلی می رسیم این لایه کدر در مقابل نور خورشید و آلودگی ها هیچ توانی ندارد تا جایی که باعث می شود رنگ پروفیل به قهوه ای هم تبدیل شود.

زرد شدن پنجره upvc

چطور می توان پنجره زرد شده را اصلاح کرد؟

  1. برای پاک کردن زردی بوجود آمده روی پنجره upvc استفاده از پاک کننده های مخصوص آن است که برای از بین بردن این مشکل ساخته شده است این محصولات را از جاهای معتبر خریداری نمایید تا بتواند تا حدی مشکل تغییر رنگ پروفیل را از بین ببرد.
  2. اگر به سرعت پس از تغییر رنگ از دستمال های مرطوب که شوینده صابونی در آن وجود دارد استفاده شود می توان تا حدی این زردی روی پروفیل یو پی وی سی را از بین ببرد.
  3. برای رفع این مشکل می توان از پاک کننده هایی که برای تمیز کردن و براق کردن استیل یا چینی ماننده سینک ظزفشویی و روشور دستشویی استفاده می شود کمک گرفت یکی از این محصولات مایع کرمی سیف می باشد که تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن این زرد شدن پروفیل دارد.
  4. خوب راه دیگر این است که کلا پنجره زرد شده را تعویض نمود و از پروفیل بهتری برای آن استفاده کرد اما این کار هزینه زیادی دارد و تعویض آن مستلزم عوش دن یراق و شیشه هم می شود.

البته باید بدانید که هیچ کدام از این راه ها پنجره دوجداره upvc شما را هیچ وقت مانند اول سفید نمیکند زیرا حتی بهترین پروفیل upvc هم جلوی نور خورشید کمی تغییر رنگ می دهد اما بعضی آنقد کیفیتشان پایین است که بسیار چهره بدی به نما و پنجره می دهد اما بعضی این تغییر رنگ در آن خیلی قابل تشخیص نمیباشد.

آیا پنجره دوجداره زرد شده اصلاح می شود

پس بهتر است در همان ابتدا برای تولید پنجره دوجداره upvc از پروفیلی با کیفیت خوب و برندهای معتبر استفاده نماییم و در قیمت پنجره دوجداره خیلی دنبال ارزان خرید کردن نباشیم تا دیگر نخواهیم برای اصلاح زرد شدن پروفیل دنبال راه چاره بگردیم.

 

 

 

 

برچسب ها: