بهترین راه عایق منزل چیست

بهترین راه عایق منزل چیست ؟

همواره یکی از مهمترین دغدغه های مردم در استفاده از آپارتمان ها عایق کردن حریم منازل خود در برابر سرما،گرما،صدا و آلودگی هوا می باشد،برای اینکه بتوان در برابر این عوامل دوام آورد باید نکات مهمی را در نظر گرفت.

عوامل مهم در عایق منازل
  1. نوع سازه ساختمان یعنی دیوار های استفاده شده بسایر مهم می باشد،برای مسال در ساختمانی که از دیوار نازک با مصالح ضعیف استفاده شود عبور حرارت و صدا به راحتی انجام میشود و در ساختمانی که در دیوار آن از آجرهای هبلکس استفده شده از این مسائل جلوگیری می شود.
  2. استفاده از کانال کولر آبی باعث خروج هوا از داخل منازل شده که در زمستان تاثیر زادی در گرم کردن خانه دارد همینطور به راحتی صدای بیرون به داخل خانه راه پیدا می یابد البته همین کانال متاسفانه عامل ورود آلودگی هوای بیرون به داخل منزل هم می باشد،بهتر است در فصل سرد که از کولر استفاده نمی شود کانال کولر را بسته و جلوی ورود و خروج هوا را بگیریم.در ساختمان های نوساز از اسپیلت یا چیلر به جای کولر های آبی قدیمی استفاده می شود.
  3. درب ورودی به داخل سالن هم می تواند عایق حرارتی منزل را بسیار کم کرده و خاک را به داخل خانه راه دهد.
  4. طبقه ای که در آن زندگی میکنید مثل طبقه اول چون زیر منزل شما خالی بوده و به بیرون راه دارد باعث شده سرما و گرما از زیر به داخل وارد شود و طبقه آخر هم از طریق سقف این مشکل را خواهد داشت. بهترین راه عایق منزل چیست

یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین قسمت هایی که در عایق منزل می توان نام برد پنجره های خانه است،به نسبت مقدار استفاده پنجره هر خانه بین ۳۰ تا ۶۰ درصد از پرت حرارتی در منازل همین پنجره ها می باشد.

برای آنکه خانه ای با عایق مناسب داشته باشیم بهتر است از پنجره های دوجداره با کیفیت استفاده نمایید،این پنجره ها می تواند تا ۶۰ درصد عایق منزل شما را ضمانت کند،عایق این پنجره ها در برابر ورود صدا،سرما،گرما،آلودگی هوا و خاک می باشد که عایق حرارتی آن باعث جلوگیری از مصرف انژی مانند برق و گاز شده و هزینه آن به سرعت در زمان کوتاهی جبران می شود.

در خانه های قدیمی پنجره ای آهنی و آلومینویمی با تکنولوژی قدیمی اجرا شده است که عامل اصلی ورود و خروج هوای خانه به بیرون و بالعکس می باشد با تعویض این پنجره ها به پنجره دوجداره upvc می توانید منزل خود را به صورت قابل توجی عایق نمایید.حال متوجه می شویم که بهترین راه عایق منزل چیست .

یادمان باشد سوخت و انرژی روزی به پایان می رسد صرفه جویی در مصرف آن باعث می شود نسل های بعدی ما هم از این نعمت های الهی استفاده نمایید
برچسب ها: