بهترین نوع شیشه دوجداره کدام است؟

بهترین نوع شیشه دوجداره کدام است؟ امروز ساختمان سازها و برج‌سازها سعی می کنند که برای درها و پنجره‌های ساختمان‌های درحال ساخت آن‌ها هستند از شیشه‌ دوجداره عایق استفاده نمایند، تا میزان آلودگی و سروصدا را به حداقل برسانند‌. اما نکته مهم هنگام استفاده از این پنجره‌ها توجه به نکات فیزیکی و شیمیایی این پنجره‌ها، و تشخیص کیفیت آن‌هاست.

بهترین نوع شیشه دوجداره کدام است؟

پنجره دوجداره ، امروز تمام ساختمان سازها و برج سازها سعی می‌کنند که برای عایق کردن هرچه بیشتر محیط خانه از شیشه‌ دوجداره برای این محیط‌ ها استفاده کنند. اما نکته قابل اهمیت در انتخاب این پنجره دوجداره توجه به کیفیت و برند این نوع پنجره ‌ها می‌باشد.

همان‌طور که ممکن است شما بدانید در طراحی انواع سازه ها فضا های خالی در این سازه‌ ها هم وزن کلی سازه را بسیار پایین می آورند، و هم استحکام و مقاومت آن بسیار بیشتر می کنند.

نکته جالب این است که پروفیل‌ها و شیشه‌ دوجداره یک سازه ایده ‌آل از این نظر هستند، که انواع مشخصات و ویژگی‌های مناسب فیزیکی و شیمیایی ایده ‌آل را برای درب و پنجره ساختمان ‌ها به عمل می‌آورند.

استفاده از انواع مختلف پنجره دوجداره برای ساختمان ‌هایی که بسیار مرتفع هستند، وزن بسیار زیادی از انواع این سازه‌ها می‌کاهد و با توجه به قیمت مناسب این پروفیل ‌ها می‌توانیم بگوییم که این پنجره ‌ها برای ساختمان ها بسیار مناسب هستند.

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

انواع مختلف شیشه‌‌ دوجداره و بررسی موارد مورد استفاده آن ‌ها

پروفیل‌های سه محفظه ای:

این نوع پروفیل‌ ‌ها و طبق استاندارد های مخصوص تولید شیشه دو جداره، جایگاه اول این صنعت، که از جمله آن رعایت ویژگی ضخامت‌های سه میلی‌ متری برای دیواره های اصلی، می باشد. این پروفیل ها با رعایت سلایق ظریف و زیبایی پسند معمار های ایرانی، طراحی و تولید شده است همچنین در این سری، با توجه به وجود پروفیل ‌های متنوع خاص قابلیت تعویض پنجره‌های قدیمی را بدون تخریب، به راحتی امکان‌پذیر می کند.

 

 پروفیل‌های پنج محفظه:

این پروفیل‌ ها مانند پروفیل ‌های سه محفظه‌ ای ضخامت سه میلی متری، در دیواره ها را رعایت می‌کنند. علاوه بر آن، این شیشه‌ها عرض حدود هفتاد میلی‌متر دارد و پنج محفظه هوایی دارند که که جلوگیری بسیار زیادی از اتلاف انرژی می‌کنند‌. همچنین برای شرایط آب و هوای بسیار گرم و یا بسیار سخت ایده ‌آل می‌باشند. همچنین با توجه به طراحی خاص این نوع پنجره‌ ها، این شیشه‌ دوجداره دارای استحکام بسیار بالایی هستند و مناسب برای استفاده از پنجره‌ها با سایز بسیار بزرگ هستند و می‌توانند فشار زیادی را تحمل کنند.

 

 پروفیل‌های کشویی:

در ساخت انواع ساختمان ‌هایی که فضای کوچکی دارند و نمی‌شود در آنها از پنجره‌های لولایی استفاده نمود، سری پروفیل‌های کشویی بسیار مناسب می‌باشد، همچنین توجه نمایید که در ساخت این‌گونه پنجره‌ها دوجداره قابلیت اتصال حدود به تعدادی از پروفیل‌های سه محفظه و پنج محفظه نیز وجود دارند.

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

نکات مهم در انتخاب شیشه دوجداره

بهترین نوع شیشه دوجداره کدام است؟ اولین و مهم‌ ترین نکته‌ای که هنگام انتخاب شیشه‌ دوجداره باید آن توجه کرد، این است که استانداردهای آن برند و میزان معروفیت و مشهور بودن آن برند را تشخیص دهید. متأسفانه سازندگان ساختمان ها معمولا توجه زیادی به این موارد ندارند. پس شما هنگام خرید این نوع پنجره ها باید توجه نمایید که کیفیت این نوع پروفیل ها را از منظرهای مختلفی مورد بررسی قرار دهید، منظره شیمیایی و فیزیکی‌. از لحاظ فیزیکی، سعی کنید کلیات پنجره را از نزدیک ببین و از فروشنده بخواهید که توضیحات دقیق و اطلاعات مناسبی را در مورد ویژگی ‌های این پروفیل در اختیار شما بگذرد. سعی نمایید که درجه کلاس فنی پروفیل را متوجه شوید.

برچسب ها: