تاثیر پنجره در نمای ساختمان

تاثیر پنجره در نمای ساختمان

تاثیر پنجره در نمای ساختمان

تاثیر پنجره در نمای ساختمان بسیار زیاد است، تا جایی که طراحان نما برای آنکه کیفیت بهتری در نما داشته باشند، طراحی جداگانه ای برای پنجره انجام می دهند، تا بتوانند همه قسمت ها را بایکدیگر ستم نموده و جلوه زیبایی به یک ساختمان دهند.

در نمای هر ساختمان عوامل مختلفی وجود دارد که باعث زیبایی ساختمان است، ما در این مقاله به یک عامل مهم پنجره و شیشه داخل آن که بسیار تاثیر گذار است می پردازیم.

تاثیر رنگ پنجره در نما

بیشترین قسمت نمای ساختمان ابتدا دیوار و سپس پنجره تشکیل می دهد، پس از انتخاب نوع سنگ یا متریال دیگر در اجرای نما باید طرح پنجره، شیشه و رنگ پروفیل پنجره را با این متریال هماهنگ نمود.

برای مثال اگر از سنگ تراورتن روشن استفاده می شود، برای پروفیل پنجره از رنگ های تیره مانند طرح چوب یا رنگ های قهوه ای می توان استفاده کرد تا تضاد خاصی بین پنجره با بقیه قسمت های نما بوجود آید، این سبک جزابیت خاصی در ساختمان بوجود می آورد.

رنگ شیشه در نمای ساختمان

شیشه رنگی مانند رنگ پروفیل می تواند باعث تغییر ظاهری در نمای ساختمان شود، رنگ های متفوتی در شیشه ها وجود دارد تا بتوانیم شیشه را با پروفیل پنجره و دیوار اطراف ست کنیم، این رنگ ها تا حدی می تواند شبیه رنگ پنجره باشد.

رنگ های شیشه عبارتند از سفید، سبز، برنز،آبی، صورتی، طلایی و همینطور رنگ های دیگر،این شیشه های رنگی می تواند به صورت رفلکس هم باشد، رفلکس حالت آینه ای است که به شیشه داده می شود که در زیبایی، جلوگیری از ورود اشعه uv به داخل خانه و همینطور دید را به خانه کم می نماید.

تاثیر نوع شیشه در نمای ساختمان

شیشه را می توان به صورت ساده یا دکوراتیو اجرا نمود، شیشه دکوراتیو قطعاتی بین دوجدار شیشه قرار داده می شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد، این قطعات معمولا از آلومینیوم ساخته شده و می توان در اتصال این قطعات از گل استفاده نمود.

تاثیر قاب پنجره در هر نمایی می تواند به آن زیبایی خاصی دهد، یا اگر درست انتخاب نشود، ظاهر زیبای یک ساختمان را بسیار زشت و قدیمی جلوه می دهد، قیمت پنجره ارزان نمی تواند زیبایی خوبی به ساختمان دهد.

 

 

برچسب ها: