تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته

آیا تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته امکان پذیر است؟

همانطور که در قسمت انواع بازشو پنجره دوجداره گفته شد درب و پنجره دوجداره upvc تنوع بازشو زیادی دارد دو مدل از این یراق آلات بازشو استفاده بیشتری نسبت به بقیه یراق آلات دارد.

یراق آلات و بازشو تک حالته که فقط به صورت عادی و افقی باز می شود و دیگری یراق دوحالته که به ما اجازه می دهد پنجره را هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی به داخل باز نماییم،در ابتدا برخی از مشتریان عزیز به خاطر قیمت پنجره دو جداره دوحالته بالاتر  یراق تک حالته را انتخاب می نمایند که پس از نصب متوجه می شوند که کارایی پنجره دوحالته برایشان بیشتر است.تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته

خوب در این زمان به این فکر می نمایند که آیا تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته امکان پذیر است یعنی می توان پنجره دوجداره تک حالته را به پنجره دوجداره دو حالته تبدیل نمود و از کارایی و امکانات بسیار خوب این نوع یراق استفاده کرد،باید گفت بله این تغییر در پنجره دوجداره upvc امکان پذیر است.

نحوه تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته

  1. ابتدا لنگه بازشو را از پنجره جدا می نماییم برای جدا کردن لنگه باید پیم های لولا را در آورده تا بتوان جداسازی را انجام دهیم،برای آنکه بتوانیم یراق تک حالته را باز کرده و یراق دوحالته جایگزین کنیم باید لنگه از فریم جدا و روی زمین این کار انجام شود.
  2. سپس اجزای یراق تک حالته مانند اسپانیولت و لولا ها را باز نموده تا بتوان قطعات یراق دو حالته را جایگزین آن کرد.
  3. قطعات یراق دوحالته که تقریبا ۷۰ درصد دور لنگه را می پوشاند را روی آن نصب می نماییم مانند اسپانیولت ارتفاع،عرض و بازویی و قفل پشتی که همه توسط یک قسمت دنده دنده و نر و مادگی به هم متصل می شود.
  4. بعد از نصب یراق دور لنگه لولا های مخصوص آن با شابلون مخصوصی که جای دقیق آن را روی فریم مشخص می نماید نصب می شود از نوع دیگر شابلون برای لولای پایین لنگه استفاده می گردد.
  5. حال که تمام یراق آلت دوحالته روی پنجره نصب گردید لنگه را توسط پیم های مخصول به فریم وصل می نماییم و قطعه مخصوصی به نام زاماک و مقابل قفلی که روی ست استاندارد یراق دوحالته است را روی فریم در مقبل قفلی های اسپانیولت نصب کرده سپس رگلاژ نهایی را انجام می دهیم.

باید بدانیم که سوراخ لولای پنجره تک حالته با پنجره دوحالته متفاوت است مثلا در قسمت وسط در یراق تک حالته لولا وجود دارد اما در یراق دوحالته هیچ لولای در وسط وجود ندارد زیرا باید لنگه پنجره باید بتواند از بالا به سمت داخل باز شود.

برچسب ها: