upvcdoor

تعمیرات پنجره دوجداره

تعمیرات پنجره دوجداره ، هر چند که پنجره‌های دوجداره بسیار مقاوم هستند و خیلی کم پیش می‌آید که دچار اشکال شوند، با این وجود ممکن است دچار مشکلات مخصوص به خود شوند. گاهی ممکن است برای پنجره‌های دوجداره شما اشکالاتی پیش آمده باشد که شما، دقت کافی نداشته باشید و به آن توجه نکنید. همین امر باعث بیش‌تر شدن آسیب و اشکال پنجره در طولانی مدت می‌شود. هر قسمت از پنجره‌های دوجداره ممکن است اشکال پیدا کند و نیاز به تعمیرات مخصوصی داشته باشد. مواردی که ممکن است در پنجره‌های دوجداره نیاز به تعمیر داشته باشد، به ترتیب زیر است:تعمیرات پنجره دوجداره

رگلاژ و رفع گیر و ایراد پنجره دوجداره در هنگام باز و بسته شدن

گاهی اوقات پنجره‌های دوجداره در هنگام باز و بسته شدن گیر دارد، گاهی اوقات به سختی باز و بسته می‌شود و گاهی اوقات نیز آن‌قدر سفت و سخت است که اصلا نمی‌توان آن‌ها را باز و بسته کرد. بعضی وقت‌ها هم زمانی که پنجره را باز می‌کنیم، باز نمی‌ماند و خود به خود بسته می‌شود. این دسته از پنجره‌ها نیاز به رگلاژ و رفع گیر دارند. برای آنکه گیر آن‌ها رفع شود، رگلاژ شود و در هنگام باز و بسته کردن پنجره‌ها به دردسر نیفتید، بهتر است با یک تعمیرکار پنجره دوجداره تماس بگیرید.

تغییر جهت باز شدن پنجره از چپ به راست یا بالعکس

گاهی تصمیم به تغییر دکوراسیون داخلی خانه می‌گیرید، یا حتی برای بازسازی منزل اقدام می‌کنید. در نهایت طراحی شما به گونه‌ای می‌شود که برای جهت باز و بسته کردن پنجره‌ها به دردسر می‌افتید. اما باید این خبر خوب را به شما بدهم که امکان تغییر جهت باز و بسته شدن پنجره وجود دارد. برای این کار با مرکز نصب و تعمیر درب و پنجره های دوجداره تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید تا برای تغییر جهت باز شدن پنجره دوجداره خانه شما، اقدام کنند.

تعمیر یا تعویض لولاهای آسیب دیده و شکسته

لولاهای پنجره دوجداره به راحتی آسیب نمی‌بینند. البته ممکن است به دلیل استفاده نادرست،‌ نصب غیر حرفه‌ای یا اتفاقاتی مانند زلزله و نشست ساختمان، دچار آسیب، شکستگی یا جابه‌جایی بشوند. این آسیب باعث می‌شود که کارآیی پنجره دوجداره از بین برود. بنابراین بهتر است در صورت مشاهده شکستگی یا آسیب دیدگی در لولاهای پنجره دوجداره، برای تعویض یا تعمیر آن‌ها، هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

رفع ورود گرما و سرما و گرد و غبار

اگر در زمستان‌ها احساس می‌کنید سرما از گوشه و کنار پنجره وارد اتاقتان می‌شود، یا در تابستان‌ها سرمای کولر و لوازم سرمایشی از اطراف پنجره خارج می‌شود و در نتیجه خانه به اندازه کافی خنک نمی‌شود و حتی اگر احساس می‌کنید از اطراف پنجره گرد و غبار زیادی هر روز وارد خانه می‌شود، اشکال کار از پنجره دوجداره روی دیوار است. پس در قدم اول بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید و پنجره دوجداره را بررسی کنید. اگر تشخیص داده شد که درزهای پنجره دوجداره ایراد دارد، باید برای تعمیر آن اقدام شود.

اصلاح صداگیری پنجره‌های دوجداره

یکی از مزیت‌ها و برتری‌های پنجره‌های دوجداره، آن است که عایق صدا هستند و مانع ورود سر و صدای بیرون به داخل می‌شوند. بنابراین اگر پنجره‌های دوجداره اطراف شما، آلودگی‌های صوتی بیرون از اتاق را به داخل منتقل می‌کنند، لازم است که با یک متخصص تعمیر پنجره‌های دوجداره تماس بگیرید و از او درخواست کنید که برای بررسی پنجره‌ها مراجعه کند.

تعویض شیشه دوجداره شکسته یا آسیب‌دیده

اگر شیشه دوجداره پنجره شما آسیب دیده باشد یا بر اثر ضربه ترک خورده باشد و حتی اگر شکسته باشد، کارآیی پنجره دوجداره شما پایین می‌آید و نیمی از کاربردهای آن تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به همین منظور، در صورت آسیب رسیدن به شیشه دوجداره، بهتر است هر چه سریع‌تر برای تعمیر آن اقدام کنید.

تعویض یا تعمیر یراق آلات شکسته و آسیب دیده

برای آنکه پنجره شما به درستی باز و بسته شود، باید یراق آلات آن درست کار کنند. بنابراین اگر احساس کردید، برخی از یراق آلات شکسته یا آسیب دیده اند، بهتر است سریعا برای تعویض آن‌ها اقدام کنید. البته برخی اشکالات با تعمیر حل می‌شوند، اما تعمیر آن‌ها نیاز به یک متخصص آموزش دیده دارد. اگر برای تعمیر یراق آلات خودتان اقدام کنید، ممکن است باعث از بین رفتن کارآیی آن‌ها و در نتیجه مجبور به خرید یراق آلات جدید شوید.

اصلاح درزبندی و عایق بندی پنجره دوجداره

درزبندی و عایق بندی پنجره های دوجداره بسیار مهم است. اگر درزبندی و عایق بندی پنجره‌ها درست نباشد یا با مرور زمان خراب شده باشد،‌ کارآیی اصلی پنجره از بین می‌رود و پنجره دوجداره،‌ دیگر فرقی با پنجره های قدیمی نخواهد داشت. بنابراین لازم است، که هر چند وقت یک بار درزبندی و عایق بندی پنجره های دوجداره UPVC را کنترل کنید و در صورتی که اشکالی داشتند،‌ آن‌ها را به کمک یک متخصص تعمیر کنید.

کوتاه کردن ارتفاع لنگه بازشو پنجره در مکان‌هایی که گیر دارد

ممکن است پس از نصب پنجره دوجداره جدید متوجه شوید که ارتفاع آن زیاد است و هنگام باز شدن، گیر می‌کند. برای آنکه هنگام باز و بسته شدن،‌ پنجره‌ها به جایی گیر نکند و راحت‌تر بتوانید از پنجره دوجداره استفاده کنید، بهتر است ارتفاع لنگه بازشو پنجره را کوتاه کنید. این کار توسط تعمیرکاران پنجره های دوجداره امکان‌پذیر است.

تعمیرات پنجره دوجداره

 

برچسب ها: