تعویض یراق شکسته پنجره تک حالته

تعویض یراق شکسته پنجره تک حالته

یراق آلات بر روی درب و پنجره کیفیت های متفاوتی دارد هر کدام از این یراق ها به دلایل مختلفی خراب شده و قابل استفاده نمی باشد مثلا برای تعویض یراق شکسته تک حالته در پنجره دوجداره upvc نیاز است قطعاتی که باعث قفل شدن لنگه می شود را پس از خراب شدن جایگزین نمود.

قطعات یراق تک حالته در پنجره دوجداره upvc

ابتدا باید قطعات یراق تک حالته در این نوع پنجره را بشناسیم اولین قطعه اسپانیولت است که در جلوی لنگه قرار گرفته و باعث قفل شدن پنجره می شود و قطعه فلزی کوچکی که مقابل این قطعه قرار گرفته و اسپانیولت را درگیر می نماید،قطعه بعدی لولا و در نهابت دستگیره.

معمولا اولین موردی که در این نوع یراق می شکند اسپانیولت است بعد از آن لولا ها هستن که می شکنند و آیتم آخر زاماک می باشد که دلایل مختلفی دارد مثلا کیفیت ضعیف یراق نحوه بستن یراق و نوع استفاده از آن باعث شکست این قسمت از یراق تک حالته می شود.تعویض یراق شکسته پنجره تک حالته

نحوه تعویض یراق شکسته پنجره تک حالته

امروز می خواهیم آموش تعویض یراق شکسته تک حالته در پنجره دوجداره upvc را به شما آموزش دهیم:

  1. اگر اسپانیولت بشکند دیگر لنگه قفل نمی شود و دستگیره پنجره به راحتی می چرخد و هیچ اتفاقی در پنجره رخ نمی دهد برای تعویض آن ابتدا سایز آن را اندازه زده این قطعه را تهیه می نمایید پیچ های روی آن را باز نموده اسپانیولت جدید را جایگزین می نمایید.
  2. اگر لولا بشکند لنگه بسیار خطرناک است زیرا احتمال افتادن لنگه بازشو زیاد بوده برای تعویض لولا ابتدا پیم های اتصال دهنده لولای روی فریم و لنگه را جدا نموده و لنگه را از جای خود در می آورید سپس پیچ های لولا را باز نموده و لولای جدید را نصب می نمایید و مجدد لنگه را توسط پیم ها به فریم متصل می نمایید.
  3. زاماک و دستگیره به راحتی خراب نمی شود اگر این اتفاق افتاد عوض کردن آن ها بسیار آسان است روس دستگیره دو پیچ و رو زاماک یک پیچ دارد که می توانید به راحتی آن ها را عوض نمایید.

 

 

برچسب ها: