تفاوت تولید پنجره upvc به صورت کارخانه ای با کارگاهی

همیشه تفاوت تولید پنجره upvc به صورت کارخانه ای با کارگاهی در هر جایی کیفیت نهایی را تحت الشعاع قرار داده و باعث ایجاد ضعف و قوت در محصول نهایی می شود،همین امر است که قیمت پنجره دوجداره را تا حد زیادی متفاوت می نماید.

این تفاوت در صنعت درب و پنجره دوجداره upvc  تاثیر به سزایی دارد و پس از انجام نصب می توان متوجه شد ایرادات تولید کارگاهی مانع به دست آمدن عایق خوب در محیط داخلی بوده و هزینه صرف شده را به کمترین میزان عایق که همان جلوگیری از سرما،گرما،صدا و خاک است را می رساند.

برای تولید پنجره دوجداره upvc  شش تیکه دستگاه نیاز است و این دستگاه ها مدل ها و برند های متفاوتی دارد،بهترین مارک را کشور آلمان تولید می نماید که از دقت و کیفیت حرف اول را میزند اما از نظر قیمت بسیار گران می باشد.

از آنجایی که تولیدات کشور ترکیه همانند کشور آلمان میباشد در صنعت پنجره جایگاه خوب و معقولی دارد از این رو در ایران دستگاه ترک نتیجه تولیدش بسیار خوب می باشد البته مدل دستگاه ترک هم بسیار متفاوت می باشد.

اما در این بین کسانی که در کارگاه یا فضاهای غیر استاندارد کوچک مشغول به تولید هستند به علت گرانیه آن شش تیکه دستگاه قسمت های مختلف تولید را دستی یا با دستگاه های دست ساز تولید می نمایند در ادامه یک قسمت از این مورد را با نمایش عکس به شما نشان می دهیم.

برخی از تفاوت تولید پنجره upvc به صورت کارخانه ای با کارگاهی

استفاده از دستگاه جوش پلاستیک دست ساز

پروفیل یو پی وی سی پس از برش باید توسط دستگاه مخصوصی جوش داده شود این دستگاه باید این کار را با دقت انجام دهد زیرا پس از جوش چهار قسمت فریم اگر دستگاه مشکل داشته باشد پنجره نهایی نا گونیا بوده و در زمان بستن یراق و لنگه و همینطور هنگام نصب باعث می شود پرت حرارتی و صوتی بوجود آید.

دستگاه جوش دو سر کارخانه ای

این دستگاه با داشتن قالب مخصوص هر پروفیل و سر متحرک و همینطور المنتهای کاملا استاندارد چهار ضلع را به صورت کاملا دقیق جوش میدهد و معمولا خطای آن یک میلیمتر می باشد اما این خطا در دستگاه های دستی به چند سانت هم می رسد و تمیزیه کار را بین می برد.

غیر از این موارد دستگاه برش که باید با دستگاه دو سر اتوماتیک بریده شود تا انداره و زاویه دقیق بریده شود اما برخی با دستگاه های آهن بر این کار را انجام می دهند که باعث اختلاف سایز و به خوردن زاویه می شود.این برش در زهوار بسیار مهم می باشد در تولید کارخانه ای برش زهوار دستگاه مخصوص خود را دارد اما در کارگاه ها از همان پروفیل بر برای بریدن زهوار استفاده می نمایند.

دستگاه مخصوصی وجود دارد به نام دستگاه تمیز کن که پس از جوش دادن پروفیل قسمت های زائد از جوش را بر میدارد این دستگاه مانند یک ربات پلیسه های اضافه را برداشته و باعث می شود از نظر فنی و زیبایی به نحو احسنت تولید انجام شود.

پس از تولید درب و پنجره upvc نحوه دپو و نگهداری بسیار مهم می باشد زیرا پنجره ها نباید قبل از نصب جلوی نور خورشید و به صورت نامناسب روی هم قرار بگیرد زیرا باعث تغییر شکل اصلی آن شده و پس از نصب پنجره درست رگلاژ نمی شود.

تفاوت تولید پنجره upvc به صورت کارخانه ای با کارگاهی

برای دپو باید درب و پنجره به نسبت سایز به صورت صحیح در کنار دیوار تکیه داده شود و زیر نور آفتاب و باران قرار نگیرد آب باران اگر به صورت مستقیم وارد یراق آلات شود باعث خرابی و نور خورشید علاوه بر تغییر حالت پروفیل باعث چسبیده شدن لیبل محافظ روی پروفیل شده و باعث می شود به ساختی یا اصلا کنده نشود.

 

 

 

 

 

برچسب ها: