تفاوت شیشه سندبلاست و مشجر

تفاوت شیشه سندبلاست و مشجر

قبل از آنکه تفاوت شیشه سندبلاست و مشجر را بدانیم بهتر است بدانید شیشه های مات کاربردهای مختلفی در خانه، محل کار یا یا مراکز تجاری دارد ما در این پست به شما اطلاعات کافی درباره این نوع شیشه ها می دهیم تا نحوه تولید و تفاوت های آنها را متوجه شوید.

اول تفاوت بین انواع شیشه مات و ساده را بدانیم

 تفاوت بین شیشه مات و شیشه معمولی چیست؟

شیشه مات شیشه ای است که شفاف یا مات ساخته شده است و پس از مراحلی با زبر کردن یک طرف شیشه،مات شده دید در آن بسیار دشوار می شود.شیشه معمولی کاملاً شفاف است و به راحتی از هر طرف اجسام قابل دید است.

شیشه مات به نور اجازه عبور می دهد در حالی که دید شما را از شیشه مسدود می کند و تصاویر کاملا مبهمی از پشت آن به صورت برفی و درخشان قابل دید است اما آن طرف اصلا قابل تشخیص نمی باشد.شیشه های مات تنوع زیادی دارند اما دو مدل از ن بیشترین مصرف را در ساختمان دارند شیشه مات کم هزینه مشجر و شیشه سند بلاست که کمی هزینه بیشتری دارد.

تفاوت شیشه سندبلاست و مشجر

شیشه مشجر در زمان تولید کارخانه به شیشه فرم داده می شود و دارای برجستگی های خاص است و زیر دست پستی و بلندی احساس می شود که نور از آن رد می شود اما دید خیلی کم می شود.شیشه مشجر

شیشه سند پلاست ابتدا همان شیشه ساده شفاف است با ضخامت های مختلف که تولید شده پس از درخواست مشتریان این شیشه به کارخانه مخصوص سند بلاست رفته و با دستگاه خاصی تبدیل به سند بلاست شده که میتوان حتی طرح های مختلفی روی شیشه با آن اجرا کرد.تفاوت شیشه سندبلاست و مشجر

این شیشه در اداره ها،مراکز خرید،استخرها و جاهایی که نیاز به اجرای لوگو دارند قابل استفاده است مثلا در اجرای پارتیشن برای شرکت ها اکثرا از این شیشه با طرح و لوگوی آن شرکت استفاده می شود

شیشه مشجر در قیمت پنجره دوجداره تاثیر گذار نمی باشد زیرا قیمتش با شیشه دوجداره سفید یکسان است اما شیشه سند بلاست قیمت پجره را افزایش می دهد زیرا قیمت بالاتری نسبت به شیشه ساده دارد.

شیشه مشجر اصطلاحی است که افراد بیشتری با آن آشنا هستند. این یک نوع شیشه مات است زیرا هنگام نگاه کردن به آن، دید را محدود می کند. این فقط یک تصویر بسیار مبهم شده را از طرف دیگر نشان می دهد.شبیه به یخ زدگی مات در یک طرف آن دیده می شود و درخشندگی سفیدی به آن می بخشد.

 کجا از شیشه مشجر استفاده میشود؟

شیشه مشجر کاربردهای مختلفی دارد. اگر در حال بازسازی خانه خود هستید، آن را در قسمت هایی قرار دهید که به نور بیشتری نیاز دارند، اما نمی خواهید از بیرون دید داشته باشد. بیشترین استفاده از شیشه های مات در پنجره های حمام و دستشویی است.

نور بدون اینکه به مردم اجازه دهد داخل را ببینند وارد می شود. برای ایجاد حس دیوار بین اتاق ها، یک پنجره میانی از شیشه سند بلاست به علت زیبایی آن قرار دهید. این اجازه می دهد تا نور به جلو و عقب فیلتر شود در حالی که حس یک فضای باز را به شما می دهد.

جاهای دیگری که شیشه های مات قابل استفاده هستند و می‌توان آن را نصب کرد در پنجره‌های اتاق خواب، آشپزخانه، ناهارخوری یا هر دیوار خارجی تا همسایه‌های نزدیک را از دیدن و افزایش حریم خصوصی شما محدود کند. استفاده از آن برای شیشه در نورگیر و پاسیو است تا دید را به اتاق کاملا از بین ببرد. 

 

برچسب ها: