تفاوت پنجره دوجداره upvc با پنجره آلومینیومی

تفاوت پنجره دوجداره upvc با پنجره آلومینیومی چگونه است؟

تفاوت پنجره دوجداره upvc با پنجره آلومینیومی در قسمت های مختلفی است که در زیر خدمتتان توضیح داده می شود:تفاوت پنجره دوجداره upvc با پنجره آلومینیومی

  1. تنوع پروفیل در پنجره upvc کم است و در پنجره آلومینیومی پروفیل های مختلفی وجود دارد این تنوع به ما اجازه میدهد به نسبت نوع ساختمان با هر ابعاد و مدلی بتوانیم درب و پنجره آلومینیومی تولید نمایید.
  2. پنجره های دوجداره یو پی وی سی به صورت سفید بوده و رنگ آن به صورت لمینیت روی آن چسبانده میشود ماننده رنگهای طرح چوب اما پنجره دوجداره آلومینیومی علاوه بر اجرای رنگ کوره ای می توان رنگ های خاص ماننده آنادایز هم اجرا کرد.
  3. در پنجره دوجداره آلمینیومی ابعاد بزرگی چه از لحاظ سایز لنگه بازشو و چه از لحاظ سایز خود پنجره می توان اجرا کرد اما در  پنجره دوجداره upvc ابعاد محدود بوده و هر سایزی را نمیتوان تولید کرد.
  4. پنجره آلومینیومی سرما و گرمای خارج از خانه را به راحتی به داخل منزل انتقال می دهد ولی پنجره دوجداره یو پی وی سی چون از جنس پلاستیک است سرما و گرما را به داخل خانه هدایت نمیکند در نتیجه عایق حرارتی پنجره upvc از پنجره آلومینیومی قوی تر است.
  5. آلومینیوم نرمال از لحاظ عایق حرارتی بسیار ضعیف است اما آلومینیوم ترمال بریک این مشکل را ندارد زیرا این پروفیل با پلاستیک به اسم پلی آمید به دو قسمت شده که این پلی آمید اجازه انتقال حرارت را می گیرد.

البته در اصل برای همه عایق حرارتی،صوتی و گردو خاک از همه چیز مهمتر است با اینکه آلومینیوم از لحاظ زیبایی از پنجره upvc زیبا تر است اما عایق پنجره upvc و سبکی آن اولویت بیشتری در جلوگیری از مصرف انرژی و سبک سازی ساختمان را دارد.

در ضمن از لحاظ قیمتی پنجره های آلومینیومی ترمال بریک از پنجره های دوجداره upvc بسیار گرانتر می باشد.

در پنجره دوجداره کشویی upvc بزرگترین ابعادی که می توان برای لنگه بازشو در نظر گرفت عرض ۱٫۱۰ سانتی متر در ۲٫۱۰ ارتفاع می باشد اما در آلومینیوم ترمال بریک یراقی وجود دارد به نام یراق کشویی لیفت که به ما اجازه می دهد تا عرض ۲ متر و ارتفاع ۲٫۵ متر لنگه تولید نماییم.

 

برچسب ها: