بخار زدن شیشه پنجره دوجداره

دلایل مهم و موثر در بخار زدن شیشه پنجره دوجداره

بخار زدن شیشه پنجره دوجداره از مواردی است که همواره وجود داشته و همیشه نشان دهنده خبر ناگوار نیست. بخار کردن بر روی شیشه پنجره دوجداره می تواند به سه شکل مختلف بخار بر روی جدار بیرونی، جدار درونی یا محفظه بین دو شیشه نمایان شود. هر کدام از بخار کردن ها بر روی شیشه دوجداره می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

دلایل مهم و موثر در بخار کردن شیشه پنجره دوجداره

بخار کردن بر روی شیشه پنجره دوجداره می تواند به سه شکل مختلف بخار بر روی جدار بیرونی، جدار درونی یا محفظه بین دو شیشه نمایان شود. هر کدام از بخار کردن ها بر روی شیشه دوجداره می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

تشکیل بخار بر روی جدار بیرونی

بخار زدن جدار بیرونی بسیار طبیعی بوده و نشان دهنده عایق کاری قدرتمند می باشد. در واقع این موضوع وجود تهویه ضعیف در محیط منزل را نشان می دهد. در چنین حالتی هیچ هوای گرمی از محیط منزل خارج نمی گردد. پنجره های دوجداره گزینه بسیار خوبی برای حبس هوای گرم در منزل هستند.

بخار کردن شیشه پنجره دوجداره داخلی

بخار کردن شیشه پنجره دوجداره می تواند به شکل داخلی باشد. بخار بر روی شیشه به دلیل متراکم شدن بخار آب در فضای داخلی منزل شکل می گیرد. آشپزی کردن، استحمام، استفاده از دستگاه بخور و … باعث تولید بخار در فضای منزل می شود. زمانی که بخار موجود در منزل در تماس با هوای سرد قرار می گیرد، به شکل قطرات آب بر روی جدار داخلی شیشه نمایان می گردد. این نوع بخار کردن شیشه پنجره دوجداره نیز طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. در چنین حالتی تنها عمل میعان انجام شده است. عمل میعان در ساختمان هایی که تهویه نامطلوبی دارند، بسیار دیده می شود.

بخار زدن در محفظه بین دو شیشه

بخار زدن مشکلات زیادی به همراه دارد و باید به آن توجه شود. بخار کردن بر روی شیشه پنجره دوجداره در ساختمان های قدیمی بیشتر دیده می شود.
بخار زدن شیشه پنجره دوجداره در فضای دو شیشه به دلایل مختلفی اتفاق می افتد.

از بین رفتن عایق بندی و صدمه وارده به درزگیرها می تواند دلیل بخار درون محفظه شیشه دوجداره باشد. تمیزکاری شیشه های دوجداره با مواد شیمیایی می تواند تاثیرات نامطلوبی بر روی عایق بندی و درزگیرها داشته باشد. در هنگام انتخاب و نصب پنجره دوجداره بر روی کیفیت پنجره متمرکز شوید. برخی از پنجره ها کمتر از یک سال به بخار زدن بر روی شیشه دچار می شوند. این موضوع کیفیت بسیار پایین پنجره های دوجداره را نشان می دهد.

شیشه های پنجره دوجداره با محفظه ای از گاز پر شده اند. این کار در مراحل تولید شیشه های پنجره دوجداره مورد توجه قرار می گیرد. گاز مورد استفاده در فضای بین شیشه ها گاز آرگون می باشد.

بخار کردن شیشه پنجره دوجداره به دلایل مختلفی رخ می دهد. بنابراین علت بخار زدن باید کاملاً مشخص شود. گاهی ممکن است عملکرد ضعیف شیشه پنجره دوجداره عامل بخار زدن شیشه باشد. در این صورت باید اقدام به تعویض شیشه ها نمایید.

عایق بندی شیشه پنجره دوجداره بعد از گذشت چند سال نیاز به تعمیر و تعویض دارد. بنابراین در بخار زدن شیشه پنجره دوجداره باید بر روی وضعیت عایق بندی پنجره متمرکز شوید. وجود ترک در شیشه می تواند عامل مهمی در بخار زنی بر روی شیشه پنجره دوجداره باشد. در چنین حالتی بهتر است شیشه ترک خورده را تعویض نمایید.

 

برچسب ها: , ,