home-design

شیشه حمام

شیشه حمام برای منازلی که سرویس بهداشتی و حمام در یک محیط است بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.که در اصل به آن کابین دوش یا پارتیشن توالت هم میگویند.

جنس شیشه حمام

همان طور که از اسمش پیداست جنس دور دوشی یا همان شیشه حمام از شیشه است اما هر کدام از شیشه ها از یکدیگر متفاوت است وهر یک مرغوبیت خاص خود را دارد و در ادامه با انواع آنها آشنا میشویم.

پنجره دوجداره

شیشه سکوریت دور دوش

این شیشه ایمنی و استحکام بسیار بالایی دارد و در برابر ضربه مقاوم است و از این شیشه در امور ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. و این شیشه ها از سکوریت های ۶ میلی متری تهیه میشوند. در بین شیشه های نشکن شیشه های سکوریت و لمینت بیشترین کاربرد را دارند. و امروزه تولید شیشه های سکوریت در ایران به صورت پیشرفته و با کیفیت های فوق العاده عرضه میگردد.

انواع شیشه سکوریت

  • شیشه های سکوریت فلوت در انواع رنگ ها
  • شیشه های سکوریت مشجر در ابعاد و رنگ های مختلف
  • شیشه های سکوریت رفلکس در انواع رنگ ها

شیشه طلقی بهتر است یا همان شیشه حمام؟

شیشه های حمام در قیاس با شیشه های طلقی استحکام خیلی بالایی دارد . ولی در هر صورت هر محصولی به نوبه خود معایب و مزایایی دارد . شیشه های طلقی را به این صورت که طلق پلکسی گلاس درون قاب آلومینیمی ضخیم قرار میگیرد و به دیوار متصل میشود.

شکستن به قطعات بزرگ بر اثر ایجاد ضربات سنگین

نصب انواع دور دوشی

دور دوشی فریم لس و فریم دار امروزه استفاده از شیشه در دکوراسیون داخلی خانه بسیار رایج است و دلیل آن هم زیبایی چشمگیر این ماده است و باعث بزرگ جلوه دادن محیط میشود و زیبایی را چند برابر میکند.

دور دوش ها می توانند فریم دار یا فریم لس باشند مدل‌های فریم دار دارای یک قاب آلومینیومی در رنگ‌های متنوع سفید، نقره‌ای مات و براق، طلایی مات و براق و زیتونی براق هستند. اما مدل‌های فریم لس فاقد این قاب آلومینیومی بوده و با تعدادی بست و لولا از جنس استیل ۳۰۴ (ضد زنگ) به دیوار و زمین متصل می‌گردند. در مدل‌های فریم لس به جای شیشه سکوریت ۶ میل از شیشه سکوریت ۱۰ میل استفاده می‌شود که مقاومت و وزن بیشتری دارد.

شیشه حمام

درب دوردوشی معمولاً به دو صورت لولایی و کشویی قابل اجرا میباشد. همان طور که مشخص است، درب لولایی را تنها در فضاهایی قابل اجرا میباشد که فضای کافی برای باز شدن درب داشته باشد. به همین دلیل، در بیشتر دور دوشی ها از درب کشویی استفاده می‌شود که هم آب‌بندی بهتری دارد، هم فضای کمتری را اشغال می‌کند و هم باز و بسته کردن آن آسان‌تر است.درب دور دوشی های فریم دار را نمی‌توان به صورت لولایی اجرا کرد؛ زیرا قاب آلومینیومی مانع از باز و بسته شدن درب لولایی می‌شود. اما دور دوشی های فریم لس را می‌توان هم با درب کشویی و هم با درب لولایی طراحی و اجرا نمود.

مزایا شیشه حمام

  • جلوه و زیبایی بیشتر
  • تمییز کردن راحتتر به دلیل نداشتن فرم
  • قابلیت اجرا با درب لولایی

معایب شیشه حمام

  •  تنوع رنگ کمتر
  •  قیمت بیشتر
  •  آب بندی کمتر به خصوص در مورد درب های لولایی

 

قیمت شیشه دور دوشی چقدر است ؟
همان طور که میدونید قیمت شیشه های مر غوب گرونه الخصوص جنس شیشه هایی مثل سکوریت و لمینت و نباید انتظار قیمت های پیش پا افتاده ایی باشیم ولی شیشه هایی تحویل میگیرید که طی سالیان سال میتونید با خیال راحت و آسوده از این اجناس بهره ببرید و اون رو به دوستان و اطرافیانتون پیشنهاد کنید و هزینه ایی که میکنید در برابر مخارجی که برای دکوراسیون منازلتون انجام میدین ناچیزه.

برچسب ها: