شیشه دوجداره چگونه از اتلاف انرژی جلوگیری می کند؟

شیشه دوجداره چگونه از اتلاف انرژی جلوگیری می کند؟

برای جلوگیری از اتلاف حرارتی در منازل تقریبا همه صاحبان خانه به فکر از بین رفتن انرژی در منازل و محل کار خود افتاده اند،شیشه دوجداره مزایای بسیار زیادی دارد یکی از مهمترین آن نیاز کمتر به گرمایش و سرمایش اضافی است، بنابراین، پول کمتری برای قبض های گرمایشی و سرمایشی که بسیار گران است صرف می شود.

 بهتر است بدانیم شیشه دوجداره چگونه از اتلاف انرژی جلوگیری می کند؟

شیشه دو جداره با محدود کردن مقدار حرارتی که می تواند از طریق رسانایی و همرفت از یک خاصیت خارج شود، اتلاف گرما و سرما را کاهش می دهد.شیشه دوجداره چگونه از اتلاف انرژی جلوگیری می کند؟

رسانایی شامل انتقال گرما از طریق یک ماده است: سرما و گرما به جداره اول بر خورد کرده سپس به خلاء بین دو شیشه رسیده در نهایت به جداره دوم برخورد می کند و سپس به داخل خانه منتقل می شود،در مورد تک جداره،حرارت به شیشه برخورد می کند و سپس به طور نسبتاً مستقیم و موثری وارد منزل می شود.

جابجایی حرارت زمانی اتفاق می افتد که گرما از طریق یک مایع یا گاز متحرک ، هوا یا گاهی اوقات گاز آرگون منتقل می شود.هوا رسانای ضعیفی برای انتقال گرما است، بنابراین خلاء در شیشه‌های دوجداره به عنوان محاصره کننده عمل می‌کند و از انتقال گرما و سرما به داخل و خارج از خانه جلوگیری می‌کند.

در مقابله با هر دوی این فرآیندها (به داخل و خارج از خانه) به طور همزمان، شیشه دوجداره برای حذف انتقال حرارت عمل می کند اما این نوع شیشه به هیچ وجه صد در صد موثر نیست، اما تفاوت بین خانه های تک جداره و دو جداره نسبتاً قابل توجه است.

شیشه های دوجداره مقدار زیادی از دیوار های ساختمان را پوشش می دهند و نقش بسیار موثری در اتلاف انرژی دارند اما باید بدانیم که علاوه بر شیشه دیوار ها هم نقش به سزایی در عایق کردن خانه دارند.

برچسب ها: