قبل از نصب پنجره چه مواردی را باید در نظر گرفت

قبل از نصب پنجره چه مواردی را باید در نظر گرفت و رعایت نمود

برای  نصب قبل از نصب پنجره چه مواردی را باید در نظر گرفت تا در زمان اجرای آن مشکلی بوجود نیاید و به بهترین نحو ممکن درب و پنجره ها در جای خود قرار گیرد اما باید حتما در نظر داشته باشید تعویض پنجره قدیمی قسمتی از بازسازی خانه است و احتمال خطای انسانی در آن وجود دارد.

تمامی مطالب زیر جهت برای این است که یکی از مهمترین قسمت ها یعنی نوع فریم بر روی پنجره قدیمی را بدانیم و نوع تخلیه قطعات داخل هر پنجره چگونه تخلیه شده و چطور پنجره دوجداره جدید جایگزین آن می شود نوع فریم می تواند باز سازی با لبه ۲ سانت،۳٫۵ سانت و۴٫۵ سانتی باشد که هر برندی سایز های مختلفی دارد و در قیمت پنجره پنجره بسیار تاثیر گذار است.قبل از نصب پنجره چه مواردی را باید در نظر گرفت

یکی از آیتم های مهم برای تعویض پنجره قدیمی این است که بدانیم پنجره فعلی فلزی،آلومینیومی یا چوبی است دانستن این مطلب باعث می شود فروشنده را در جریان خیلی از موارد قرار دهیم حال به این می پردازیم که از هر کدام از پنجره ای ذکر شده چه اطلاعاتی به تولید کننده می توان داد.

اطلاعلات مربوط به پنجره آهنی

پنجره های آهنی قدیمی تنوع بسیار زیادی دارند کلاف سپری که از قدیمی ترین ها است فریم فرانسوی که پهنای زیاد و دارای آبچکان می باشد قوطی ۴۰*۴۰ و ۶۰*۴۰ و سایز های متفاوت دیگر و فریم دورو زهوار که از قوطی با زهوار برای هر دو طرف استفاده شده است.

در اکثر پنجره های آهنی تقسیمات و تکه های اضافه به غیر از فریم دور بریده شده و تخلیه می شود که در آخر فریمی با سطح مقطع های متفاوت باقی می ماند که به نسبت این سطح مقطع و محل قرار گیری آن در دیوار نوع فریم بازسازی برای پنجره دوجداره جدید انتخاب می شود.

پنجره های آلومینیومی قدیمی

اغلب این پنجره ها به صورت کشویی با ریل ۱۰ سانتی می باشد برای برخی در زیر آنها کلافی از جنس خود آلومینیومی که قوطیه ۷۰*۴۰ استفاده شده و برای برخی دیگر فریم آهن ۶۰ *۴۰ قرار داده شده است که این فریم ها داخل دیوار مهار شده اما در بعضی از موارد هیچ کدام از این کلاف ها زیر کار وجود ندارد و همان ریل توسط سیمان و گچ محصور شده است.

اگر زیر کار فریم فلزی یا فریم آلومینیومی وجود داشته باشد ریل و متعلقات به صورت کامل تخلیه شده و روی آن پنجره جدید نصب می شود اما اگر فریمی وجود نداشته باشد لنگه های قبلی درآورده شده و همان ریل حکم فریم زیر کار پنجره جدید را خواهد کرد.

درب و پنجره های چوبی

پنجره های چوبی را معمولا در ساختمان های خیلی قدیمی می توان یافت در ساختمان های جدید به ندرت از چوب برای پنجره استفاده می شود زیرا چوب یکی از بهترین عایق ها می باشد اما نگهداریه آن سخت و پر هزینه است پوسیدگیه چوب یکی از مشکلات مهم آن می باشد که عامل اصلی آن رطوبت است و همینطور قیمت چوب برای استفاده در پنجره بسیار بالا می باشد.

پنجره های چوبیه قدیمی اکثرا دارای کلافی همانند قوطی در پنجره آهنی دارند که باید لنگه و تقسیم های داخل را تخلیه نمود و از فریم بازسازی به نسبت سایز کلاف قدیمی استفاده نمود اما حتما باید در نظر داشت کلاف قدیمی باید روغن جلا و رنگ آمیزی شود تا بر اثر رطوبت پوسیده نشود.

تغییر نما پس از تعویض پنجره

در آپارتمان نما به صورت مشاء است و هر نوع تغییر در آن باید با رضایت تمام اهالیه آنجا صورت گیرد از این رو رنگ پروفیل،شیشه و طراحی باید مشابه مابقیه پنجره های داخل نما باشد مثلا اگر پنجره ها سبز رنگ یا شیشه آبی بود باید همان رنگ را برای پنجره جدید استفاده نمود یا تعداد تقسیمات و جای تقسیم ها باید یکسان باشد.

جابه جایی در طبقات

سایز درب و پنجره ها در ساختمان ها متفاوت می باشد از آن جایی پنجره یو پی وی سی به صورت تولید شده و کامل شده از کارخانه خارج می شود اگر ابعاد بزرگی داشته باشد از راه پله رد نخواهد شد و حتما باید قبل از تولید بدانید آیا می توان با طناب از طریق نما به طبقه انتقال داد یا اینکه باید به صورت چند تکه ساخته شود در جای خود آنها را به هم متصل نمود.

برچسب ها: