لاستیک درز بند یا واشر آببند

لاستیک درز بند یا واشر آببند چیست

لاستیک درز بند یا واشر آببند چیست

لاستیک درزبندی EPDM چه به صورت گرد یا با پایه‌ی ایستاده باله، می‌تواند برای جایگزینی لاستیک فرسوده یا آسیب‌دیده که معمولاً در اکثر انواع پروفیل‌های درب و پنجره Upvc یافت می‌شود و استفاده می شود.

لاستیک آببندی به خوبی وارد شیار سیستم پروفیل می شود و زمانی که به درستی نصب شود برای سال ها بدون مشکل در جای خود باقی می ماند و باعث جلوگیری از ورود آب ، باد ، خاک ، سرما ، گرما و صدا می شود همین امر باعث می شود قیمت پنجره دوجداره با لاستیک درزبندی EPDM با پنجره هایی که از لاستیک ارزانتر و بازیافتی استفاده می کنند متفاوت باشد.

این نوع لاستیک می تواند به راحتی فشرده و جمع شود و سریع به حالت اولیه خود برگردد. این خاصیت به ما این امکان را می دهد تا بسیاری از آب بندی های مختلف شکاف مورد نیاز برای مطابقت با سیستم های Upvc مورد استفاده در صنعت شیشه دوجداره در دو تا سه دهه گذشته را که اکنون منسوخ شده اند را بپوشاند.

لاستیک درزبندی سریع و آسان نصب می شود. می توان آن را برای استفاده در بسیاری از انواع سیستم های Upvc استفاده نموداین نوع واشر لاستیکی فقط در رنگ مشکی موجود است. واشرهای سفید قدیمی که زمانی ساخته می شدند اکنون منسوخ شده اند.

تمام لاستیک آب بندی با متراژ و وزن های مختلف فروخته می شود و طول آن بستگی به وزن هر کدام از آن دارد. به عنوان مثال،اگر شما لاستیک دو منظوره را سفارش دهید که وزن هر کارتن ۱۸ کیلو است هر یک کیلو ۲۲ تا ۲۵ متر لاستیک به شما می دهد.

لاستیک درز بند یا واشر آببند چیست

این واشر یا لاستیک درزبندی دارای یک روان کننده سیلیکونی بر روی آن است که آن را قادر می سازد تا به داخل شیار مخصوص داخل Upvc وارد شود و در حین چرخاندن در قسمت های مختلف پروفیل upvc انعطاف پذیری خود را حفظ کند.پس از فشرده سازی به شکل اولیه خود برمی گرددبه راحتی با قیچی خانگی برش داده می شودو بسیار محکم و آببند می باشد.

 

برچسب ها: