پنجره دوجداره آلومینیوم آکپا

مدل پنجره آلومینیوم ترمال بریک

مدل پنجره آلومینیوم ترمال بریک و تیپ بندی آن بسیار متنوع می باشد

در آلومینیوم تنوع پروفیل بسیار زیاد است،در پروژه های مختلف از لحاظ زیبایی و کارایی نیاز است از تیپ های مختلفی از پروفیل آلومینیوم استفاده شود تا بتوان نیاز هر سازنده ای را نسبت به ساختمان در حال اجرای آن برطرف نمود.

برای محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک باید بر اساس سایز طراحی شود تا مقدار متریال مصرفی مانند وزن آلومینیوم،مترمربع شیشه و تعداد یراق به دست می آید تا بتوان قیمت واد را زده تا با اضافه کردن هزینه نصب قیمت نهایی به دست آید.

پنجره دوجداره آلومینیوم آکپا

مدل پنجره آلومینیوم ترمال بریک

انواع مدل پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک با مارک آکپا

  • یکی از پروفیل های پر استفاده در صنعت آلومینیوم ترمال بریم TH60 می باشد از این نوع مقطع در اکثر ساختمان ها می توان استفده کرد پهنای این پروفیل ۶ سانتیمتر است و دارای ضخامت ۱٫۱ میلیمتر می باشد یکی از مدل های نزدیک به آن TH55 می باشد که پهنای کمتری نسبت به TH60 دارد اما برای پنجره های با ابعاد کوچک می توان از آن استفاده نمود.
  • مدل TH55L تفاوتش لنگه مخفی بودن آن است یعنی زمان بسته شدن لنگه داخل فریم دیگر پروفیل لنگه قابل دیدن نمیباشد در این مدل لنگه تفاوتی ندارد اما لبه فریم بلند تر بوده و باعث پوشش کامل ساش یا همان لنگه پنجره می شود این لبه بلند تر علاوه بر زیبایی عایق بهتری به پنجره خواهد داد زیرا انگار یک جداره به قسمت لنگه اضافه گردیده است.
  • در قسمت باز شو مدل دیگری وجود دارد به نام TH75 زمانی که ابعاد درب و پنجره بسیار بزرگ می شود ماننده پنجره های قدی از این تیپ پروفیل استفاده می شود پهنا یا سطح مقطع این پروفیل ۷ سانتیمتر می باشد که باعث می شود توان نگهداری آن بیشتر شود.
  •  آلومینیوم کشویی به دو بخش کشویی ساده و کشویی لیفت تقسیم می شود کشویی ساده مانند TS77 و همینطور TS94 دارای به ترتیب پهنای فریم ۷۷ میلیمتری و ۹۴ میلیمتری می باشد از این نوع پنجره ریلی برای ساخت در یا پنجره دوجداره با ابعد معمولی استفاده می شود و نمی توان لنگه متحرک بزرگی در این نوع کشویی اجرا نمود.

پنجره ریلی لیفت نوعی از کشویی است که پهنای زیادی دارد و یراق خاصی به نام یراق لیفت روی آن اجرا می شود این پروفیل به TS143 معروف است که سطح مقطع ۱۴۳ میلیمتری دارد که به صورت دو ریل و تک ریل می باشد در زمانی که می خواهیم ابعاد بسیار بزرگی اجرا کنیم.

مثلا ابعاد ۵ متر عرض و ۳ متر ارتفاع داریم می توانیم با این نوع پروفیل آن را تقسیم به دو کرده و لنگه ای با سایز ۲٫۵ در ۳ متر ارتفاع را تولید نماییم که به راحتی قابل حرکت می باشد.

برچسب ها: ,