مزایای نور طبیعی در خانه

مزایای نور طبیعی در خانه

مزایای نور طبیعی در خانه چیست

در محیط های بسته پنجره ها منابع خوبی برای تامین نور طبیعی هستند. بر اساس مطالعات متعدد، نور طبیعی می تواند فواید زیادی برای سلامتی شما به همراه داشته باشد و به شما در انجام فعالیت های روزانه کمک کند. همچنین می تواند بهره وری و ریتم شبانه روزی را بهبود داده و همچنین زمان بهبودی را تسریع بخشد. حتی می تواند به بهره وری کلی انرژی در خانه به شما کمک کند.

طبق مطالعه‌ای با عنوان مزایای نور روز از طریق پنجره دوجداره توسط مرکز تحقیقات روشنایی در نیویورک، نور روز “احتمال بالا بردن عملکرد بصری را نسبت به همه سیستم های روشنایی الکتریکی دارد.” این به این دلیل است که هنگام استفاده از نور طبیعی خورشید، رنگ ها بیشتر آشکار می شوند. نور روز همچنین به عنوان یک محرک عمل می کند که به لطف دید بهتر کار را آسان تر می کند.با این حال، باید پنجره ها را از نظر ابعاد به نحوی طراحی کرد تا نور زیادی وارد اتاق نشود.زیرا تابش خیره کننده بیش از حد یا افزایش دمای داخل خانه حواس شما را پرت می کند.

برای نور خورشید مطالبی نوشته شده است که می تواند به بیماران بهبود دهد

مزایای نور طبیعی در خانه بسیار زیاد است،مطالعات بیان می نماید که در اتاق بیمارانی که پنجره های بزرگ با نمای زیبای درختان و طبیعت وجود داشت سریع‌تر از بیمارانی که در اتاقی رو به دیوار آجری بودند بهبود یافتند.بر اساس این مطالعه، مناظر طبیعی که توسط پنجره نشان داده می شود، می تواند نوعی درمان برای بیماران در حال بهبودی باشد. نمای پنجره‌های بزرگ مانند پنجره‌های قدی و کشویی، استرس را در بیماران کاهش می‌دهد و حس مثبت را تحریک می‌کند و نرخ بهبودی را بالا می برد.

مزایای نور خورشید

پنجره دوجداره عایق با ابعاد و موقعیت مناسب باعث بهبود بهره وری انرژی می شود 

پنجره‌هایی که در ساختمان رو به شمال هستند گرمای خورشیدی کمتری را جمع‌آوری می‌کنند، بنابراین فقط برای روشن‌تر کردن اتاق ایده‌آل هستند. پنجره های رو به شرق و غرب باید به حداقل برسد اما همچنان باید نور روز به طور کافی تامین شود.بهترین جهت برای دریافت نور زیاد خورشید جنوب می باشد که در این قسمت باید پنجره های بزرگ و مناسب برای دریافت نور تعبیه نمود.نور روز برای فعالیت های روزانه و سلامت ما مفید است. همچنین می تواند به ما در صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند. نور مستقیم خورشید بهترین تامین کننده D3 برای بدن می باشد. 

ورود نور خورشید مخصوصا اگر به صورت مستقیم تابیده شود باعث می شود برخی از میکروب ها و باکتری ها از بین برود گذاشتن لباس و برخی از لوازم خانه جلوی نور خورشید به ضد عفونی کردن آن کمک به سزایی خواهد داشت از این رو ضلع جنوبی که نور خوب و مستقیم را دریافت می نماید باید دارای بالکنی باشد که بتوان از آن برای این موارد استفاده بهینه نمود.

 

 

برچسب ها: