معرفی پنجره دوجداره کمانی

پنجره دوجداره کمانی، علاوه بر کارایی و صرفه جویی در مصرف انرژی و تهویه هوا، جذابیت بی نظیر و چشمگیری را در ساختمان ایجاد می کند. شما می توانید، در کنار دیگر مدل های پنجره، پنجره دوجداره کمانی را نیز استفاده کنید، و زیبایی ظاهر ساختمان خود را چند برابر کنید.

پنجره دوجداره کمانی (Arched Window) ، یکی از انواع پنجره های دوجداره می باشد که به دلیل زیبایی که در نمای ساختمان ایجاد می کند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است و جذابیت ویژه ای را به ساختمان شما می بخشد. این نوع از پنجره های دوجداره، می توانند به صورت یک لنگه یا چند لنگه ساخته شوند و با یک قوس به سمت بیرون ساختمان طراحی می شوند، و حتی شیشه مورد استفاده در آنها، نیز از نوع خم و دارای انحنا می باشد.

شما می توانید، در کنار دیگر مدل های پنجره، از پنجره دوجداره کمانی نیز استفاده کنید، و زیبایی ظاهری ساختمان خود را چندین برابر افزایش دهید. از دیگر ویژگی های این پنجره ها، این است که محیط اطراف شما را وسیع تر نشان می دهند.

همچنین این مدل پنجره ها، علاوه بر کارایی و صرفه جویی در مصرف انرژی و تهویه هوا، جذابیت بی نظیر و چشمگیری را در ساختمان ایجاد می کنند، و با توجه به اینکه، اکثر خانه ها، فقط پنجره های مستطیل شکل دارند، بنابراین طرح کمانی می تواند باعث برجسته شدن ساختمان شما گردد. علاوه بر این، پنجره های کمانی، جاذبه ای همیشگی دارند و از لحاظ تاریخی، هم برای طراحی سنتی و هم برای طراحی معاصر استفاده می شوند.

پنجره دوجداره کمانی

صرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره های کمانی

پنجره های دوجداره کمانی، علی رغم شکل و طراحی منحصر به فرد خود، می توانند به همان اندازه عایق بندی عالی، را مانند هر پنجره مدرن دیگر ارائه دهند. برای دستیابی به بهترین عایق بندی و صرفه جویی در مصرف انرژی، به چندین درزگیر با کیفیت بالا و قاب مناسب نیاز است. در طراحی این پنجره ها باید نکات زیر را در نظر گرفت:

  • ضخامت شیشه ها
  • تعداد درزگیرها
  • متریال قاب

بهترین عایق بندی، را فقط در صورت نصب حرفه ای پنجره های دوجداره کمانی، می توان بدست آورد. درست است که شما می توانید با نصب قطعات پنجره خود، در هزینه هایتان صرفه جویی کنید، اما پنجره های که به صورت ضعیف نصب شده اند، می توانند باعث گردش هوا بین فضای داخل و خارج خانه شده و در نتیجه سبب اتلاف و هدر رفت انرژی گردند.

طرح های پیچیده پنجره دوجداره کمانی

با توجه به اینکه، پنجره دوجداره کمانی، در اشکال و سبک های مختلف در دسترس هستند،  عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفت، این است، که عناصر دیگر نمای ساختمان شما، مانند درها و پنجره های موجود، از نظر شکل ظاهری با یکدیگر و با شرایط موجود معماری مطابقت داشته باشند.

پنجره دوجداره کمانی

پنجره دوجداره کمانی

پنجره های کمانی، جاذبه ای همیشگی دارند و از لحاظ تاریخی، هم برای طراحی سنتی و هم برای طراحی معاصر استفاده می شوند.

 

برخی از محبوب ترین اشکال پنجره کمانی عبارتند از:

  • پنجره های گرد
  • پنجره های مقطعی
  • پنجره های گوتیک(Gothic)
  • پنجره های نوک تیز

در حالی که پنجره دوجداره کمانی گرد و مقطعی هنوز هم مورد توجه صاحبان ساختمان ها هستند، قاب های کمانی نوک تیز و گوتیک به احتمال زیاد در بناهای تاریخی یا پروژه های نوسازی نصب می شوند.

اما شکل خاص پنجره های دوجداره کمانی روند نصب را کمی دشوارتر می کند، و بهتر است که نصب آن، توسط متخصصین این امر صورت گیرد.

برچسب ها: ,