نحوه شستشوی توری پنجره

نحوه شستشوی توری پنجره

در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی در رابطه با نحوه شستشوی توری پنجره به شما عزیزان ارائه دهیم. توری‌های upvc پنجره‌های دوجداره یکی از ملزومات پنجره‌های دوجداره محسوب می‌شوند. بسیاری از افرادی که اقدام به بازسازی پنجره‌های قدیمی یا تعویض پنجره‌های قدیمی خود و جایگزین کردن پنجره‌های دوجداره upvc خواهند کرد. با گرم شدن هوا بیش از پیش اهمیت نصب و اجرا توری‌های upvc را بر روی پنجره‌ها درک خواهند کرد. چرا که با گرم شدن هوا برای متعادل‌سازی هوا داخل و جریان هوای پنجره‌ها را برای مدتی باز خواهند گذاشت. این فرصت مناسبی برای حشرات موذی خواهد بود که با ورود به محیط داخل آرامش محیط داخل را بر هم زنند.

نحوه شستشوی توری پنجره خانه

بنابر دلایلی که به آنها اشاره کردیم نصب و اجرا توری upvc برای پنجره‌های دوجداره یکی از ملزومات محسوب می‌شود. باید به آن توجه داشت. در مقاله‌های قبلی نیز به انواع توری upvc پنجره‌های دوجداره اشاره داشتیم. اما در این مقاله قصد داریم تا به طرز صحیح شستشو توری‌ پنجره‌های دوجداره بپردازیم. توری‌های upvc به ندرت کثیف خواهند شد. با توجه به جنسی که دارند به راحتی قابل شستشو می‌باشند. روش‌های ساده‌ای مثل جارو برقی، بخار شو یا دستمال نمدار راه و روش‌هایی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید توری‌ها را تمیز کنید.

نحوه شستشوی توری پنجره به صورت صحیح

در بند بالا به صورت مختصر به این موضوع پرداختیم اما در اینجا به صورت مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت. توری‌های پنجره‌های دوجداره با توجه به متریالی که دارند و با توجه به طراحی که در ساخت آنها به کار می‌رود در مقایسه با توری‌های فلزی قدیمی گرد و غبار و به طور کلی آلودگی را کمتر به خود جذب خواهند کرد. اما در صورتی که کثیف شوند یا گرد و غبار بر روی آنها نقش ببندد می‌توانید با استفاده از بخارشو حتی بدون نیاز به خارج کردن توری‌ها تمامی کثیفی و جرمی که بر روی این نوع توری‌ها وجود دارند را به راحتی از بین ببرید. اما اگر به بخارشو دسترسی ندارید می‌توانید ابتدا با استفاده از جارو برقی گرد و غبار را از روی توری‌ها پاک کنید. برای تمیز کردن آن‌ها نیز از آب ولرم و یک دستمال پارچه‌ای استفاده کنید و به راحتی آنها را تمیز کنید.

ناگفته نماند توری‌ها را با استفاده از این روش‌ها به راحتی میتوان تمیز کرد اما همانطور که اشاره کردیم توری‌های upvc برای پنجره‌های دوجداره انواع مختلفی داشته و به همین علت نحوه تمیز کردن توری‌ها نیز با یکدیگر کمی متفاوت می‌باشد. توری‌های پنجره‌های دوجداره با توجه به نوع کاربردی که به همراه دارند. از ساختار‌های مختلفی نیز برخوردار می‌باشند. به عنوان مثال برای شستشو و تمیز کردن توری‌های پلیسه از یک شیوه می‌توان استفاده کرد و برای تمیز کردن سایر توری‌ها از روش‌های دیگری نیز استفاده می‌شود. چرا که بعضی از مدل‌های توری‌های upvc دارای قاب‌های ثابت بوده و بعضی نیز از ساختاری متفاوت برخوردار می‌باشند. بنابراین برای تمیز کردن به اصطلاح شستشو هرکدام باید به مواردی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت توجه داشته باشید تا توری‌ها هنگام شستشو آسیب جدی نبینند.

پنجره دوجداره

نحوه شستشوی توری پنجره پلیسه

توری‌های پلیسه یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین نوع توری‌های استفاده شده در پنجره‌های دوجداره می‌باشد. این نوع توری‌ها دارای قابی ثابت بوده و به راحتی قابل جدا شدن از قاب اصلی نمی باشند. توری‌های پلیسه همانطور که اشاره کردیم. یکی از محبوب‌ترین و پر کاربرد‌ترین نوع توری‌های موجود برای پنجره‌های دوجداره می‌باشند. توری‌ها upvc پلیسه‌ای که در پنجره‌های دوجداره upvc استفاده می‌شوند. با توجه به ساختار و متریالی که به همراه دارند به شما این امکان را خواهند داد تا برای مدت زیادی از آنها بدون بروز کوچترین مشکلی در آن‌ها استفاده کنید. توری‌های پلیسه به صورت کرکره‌ای بالا و پایین یا چپ و راست خواهند رفت. انتخاب این موضوع به شما بستگی دارد که به چه شکل می‌خواهید باز و بسته شود. توری‌های پلیسه همانند پرده‌های پلیسه خورده بوده و از نظر شکل و شمایل به این شکل می‌باشند.

برای شستشو توری‌ پلیسه همانگونه که در بالا به آن به صورت کوتاه اشاره کردیم می‌توانید با استفاده از جارو برقی خاک یا گرد و غبار آنها را گرفته و با استفاده از یک دستمال نمدار آن‌ها را تمیز کنید. با این روش نه تنها باعث پارگی، خرابی یا حتی رسیدن کوچکترین آسیبی به این نوع توری‌ها نخواهید شد. بلکه بر طول عمر آنها نیز اضافه خواهید کرد. با استفاده از نحوه صحیح شستشو توری پلیسه می‌توانید آنها را برق انداخته بدون آنکه کوچکترین آسیبی به آن‌ها برسد. اما جا دارد به این موضوع بپردازیم که توری‌های upvc پنجره‌های دوجداره بسیار دیر‌تر از توری‌های معمولی و قدیمی کثیف خواهند شد و معمولاً توری‌های upvc دیر به دیر احتیاج به تمیز کاری یا شستشو پیدا خواهند کرد.

شستشو توری ظریف و نازک

این نوع توری‌های upvc که از بافت ظریف تری نسبت به سایر توری‌ها برخوردار می‌باشند. احتمال آسیب دیدن آنها هنگام شستشو به صورت غیر اصولی وجود خواهد داشت. برای این نوع توری‌ها شخصاً وارد عمل نشوید و این کار را به افراد متخصص بسپارید. شیوه شستشو این نوع توری‌ها کمی متفاوت با سایر توری‌های ضخیم‌تر می‌باشد. برای تمیز کاری یا شستشو توری آنها حتماً باید این کار را به افراد متخصص در این امر و با استفاده از ابزار‌هایی تخصصی‌تر بسپارید. چرا که توری‌های ظریف‌تر را اگر شخصاً بخواهید تمیز کنید ممکن است دچار آسیب شوند. این آسیب دیدگی‌ها می‌تواند به صورت آسیب به بافت توری یا پارگی آنها باشد. برای این امر باید نهایت دقت را داشته باشید تا هزینه اضافی را متحمل نشوید و مجبور به بازسازی یا تعویض آن نشوید.

برچسب ها: ,