نحوه عایق کردن پنجره ریلی

نحوه عایق کردن پنجره ریلی

نحوه عایق کردن پنجره ریلی یکی از مشکلاتی است که در صنعت درب و پنجره وجود دارد، در پنجره های ریلی یا همان پنجره کشویی قسمت لنگه بازشو به سختی قابل آببندی است، ابتدا باید بدانید که چه قسمت هایی از پنجره را باید عایق نماییم.

قسمت های مختلف عایق کردن پنجره ریلی

قسمت خارجی یا همان دور فریم نیاز به عایق کلری دارد زیرا برای نصب باید ابعاد تولید کمی کوچکتر از ابعاد اصلی باشد، تا بتوان آن را در جای خود قرار داد، این فاصله با چسب سیلیکونی یا فوم پلی ارتان پوشانده می شود.

نحوه عایق کردن پنجره ریلی

قیمت پنجره کشویی

این درز اگر زیاد باشد یعنی حدود ۱ سانت به بالا ابتدا فوم تزریق شده و بعد از آنکه خشک شد، اضافه آن را بریده سپس روی آن را با چسب سیلیکون عایق بندی انجام می پذیرد.

اگر فقط فوم پلی ارتان زده شود، پس از مدتی بر اثر تابش نور خورشید و همینطور سرما و گرما پوسیده و از بین می رود.

قسمت داخلی پنجره دوجداره ریلی که مهم ترین قسمت است و آب بندی این بخش به عوامل مختلفی بستگی دارد.

عوامل مختلف عایق کردن قسمت داخلی پنجره ریلی

اولین و مهمترین عامل در آببند داخل پنجره کشویی نوع پروفیل مصرفی می باشد، اگر از پروفیل تک ریل استفاده شود عایق بهتری نسبت پنجره کشویی دو ریل خواهید داشت.

پنجره کشویی تکریل در قسمت ثابت که لنگه وجود ندارد، عایق کاملی دارد و فقط در قسمت لنگه بازشو است که این عایق کامل نیست، زیرا غلطک زیر لنگه روی ریل حرکت می نماید، که امکان عایق کردن را ندارد.

در قسمت لنگه یا همان بخش بازشو لنگه متحرک روی ریل حرکت می نماید، که امکان عایق کردن آن وجود ندارد، اما در پروفیل تکریل کشویی وینتک این قسمت با درپوش مخصوص پوشانده شده تا عایق بهتری به قسمت ریل بدهد.

اما در پنجره کشویی دو ریل قسمت ثابت هم با پروفیل لنگه ساخته می شود، به همین دلیل درپوشی برای آببندی وجود ندارد و از قسمت ریل به راحتی تبادل هوا و صدا خواهیم داشت.

قسمت دیگری که ضعف دارد پشت لنگه است،در پنجره های بازشو پشت لنگه توسط لولا قابل کیپ شدن است، اما در پنجره ریلی پشت لنگه باز است،البته که با قطعه مخصوصی به نام اینترلاک پوشانده می گردد اما این پوشش عایق کاملی ندارد.

متاسفانه برخی از تولید کنندگان برای آنکه بتوانند پیش فاکتور و قیمت پنجره دوجداره ارزانتری به مشتریان ارائه کنند، این قطعات مهم را حذف یا به طور ناقص اجرا می نمایند، برای مثال درپوش روی فریم را حذف میکنند یا اینترلاک را فقط روی لنگه نصب می نمایند.

پس باید بدانیم مهمترین دلیل نحوه عایق کردن پنجره ریلی انتخاب درست پروفیل و همچنین تولید کننده آن است، پس این قسمت ها نصاب هم نقش بسیار مهمی در کیفیت نهایی و آببندی درب وپنجره دوجداره ریلی دارد.

برچسب ها: