نصب پنجره کشویی روی پنجره قدیمی

نصب پنجره کشویی روی پنجره قدیمی

نصب پنجره کشویی روی پنجره قدیمی

نصب پنجره کشویی روی پنجره قدیمی به این گونه است که ابتدا باید ببینیم آیا فریم آهن یا آلومینیوم قدیمی امکان این را دارد که بتوان پنجره کشویی روی آن نصب نمود.

دلایل نصب نشدن پنجره دوجداره ریلی دوجداره upvc روی پنجره های قدیمی

پنجره های آهنی یا آلومینیومی قدیمی دارای فریم های مختلف و ابعاد گوناگونی است،اگر سایز فریم ریلی upvc به سایز فریم قدیمی نخورد امکان نصب وجود ندارد،همانطور که قبلا گفته شد برای تعویض پنجره های قدیمی به پنجره دوجداره تخریبی وجود ندارد،فقط داخل پنجره تخلیه شده و فریم دور باقی می ماند.

سپس برای فریم باقی مانده قاب های مختلفی در پنجره های دوجداره لولایی وجود دارد که کارشناس پس از اندازه گیری نوع قاب مصرفی برای هر پروژه را انتخاب نموده و بر اساس آن پنجره جدید نصب می شود.

در پنجره های دوجداره یو پی وی سی فریم های بازشو به چهار دسته تقسیم می شود فریم سش،فریم تی(مولیون)،فریم معمولی و فریم بازسازی که هر کدام برای نصب روی یک مدل فریم آهنی یا آلومینیومی قدیمی است.

پنجره کشویی فریم لبه دار ندارد و روی هر فریمی نصب نمی شود زیرا ابعاد بزرگ و سطح مقطع پهن آن اجازه نمی دهد رو هر فریم قدیمی اجرا کرد،پنجره های کشویی دوجداره ای هم وجود دارد که سطح مقطع کمتری دارد اما دارای عایق خوبی نمی باشد.

برای مثال پنجره های آهنی با کلاف سپری پهنای ۳ سانتی دارد اما پنجره دوجداره کشویی upvc که استاندارد و عایق خوبی داشته باشد دارای سطح مقطع ۱۱ سانتی است.

پنجره های قدیمی که دارای زاویه یا خم باشد امکان تولید و نصب کشویی دوجداره روی آن مقدور نمی باشد،اگر بخواهیم یک پنجره یک تکه و با عایق خوب و استاندارد داشته باشیم فقط می توان روی پنجره های مربع یا مستطیل اجرا نمود.

پنجره ریلی دوجداره upvc بر روی چه فریم قدیمی نصب می شود

بعضی از پنجره های قدیمی مخصوصا درب و پنجره های آلومینیومی قدیمی دارای پهنای زیادی است که می توان روی آن نصب نمود،بعضی از فریم فرانسوی آهنی که سطح صاف دارد هم امکان نصب را می دهد.

اگر امکان تخریب پنجره های قدیمی وجود داشته باشد یعنی بتوان کامل پنجره را از دیوار درآورد جای آن فریم آهن گذاشته و دور آن را گچ بگیریم روش دیگری برای این کار است،راه دیگر این است که قوطی آهن به فریم های قدیمی اضافه نمود و سطح مقطع دور تا دور فریم را اضافه کنیم تا فریم ریلی رو آن نصب شود،مثال اگر فریم های قدیمی پهنای سه سانتی دارد قوطی ۸ سانتی در کار آن  دور فریم جوش داده می شود تا مقطع ۱۱ سانتی به دست آید.

البته بهتر است برای تعویض پنجره های قدیمی از پنجره های دوجداره بازشو استفاده شود چون علاوه بر عایق بهتر قیمت پنجره دوجداره کشویی از بازشو گرانتر بوده و دسترسی برای نظافت پشت شیشه لنگه سخت می باشد.

 

برچسب ها: