نمای اسپایدر شیشه ای یا عنکبوتی

نمای اسپایدر شیشه ای یا عنکبوتی چیست؟

نمای اسپایدر یک ایده اصلی برای پوشاندن نمای ساختمان در ارتفاعات زیاد می باشد. تقریباً تمام طراحی بیرونی ساختمان را می توان با دیوار شیشه ای به نام نمای اسپایدر اجرا نمود.برای اجرای نما به صورت شیشه ای بدون دیوار، نمای اسپایدر تنها راهی است که برای نمای بلند و بزرگ در قسمت بیرونی و ورودی ساختمانهای تجاری استفاده می شود.نمای عنکبوتی را می توان برای ساختمانهای مختلف طراحی کرد و با کمک قطعات فلزی اتصال شیشه اسپایدر ، شیشه سکوریت لمینیت و سایر اجزای دیگر که در نصب نمای عنکبوتی نقش دارند سفارشی سازی کرد.برای اجرای نمای اسپایدر لازم است از نظر ایمنی و امنیت برای کاربران محاسبات خاصی انجام شودنمای اسپایدر شیشه ای یا عنکبوتی

استفاده از انواع شیشه با ضخامت های مختلف شیشه ای مانند:

 شیشه سکوریت لمینیت  ۱۲ میلی متری

 شیشه سکوریت لمینیت ۱۵ میلی متری

 شیشه سکوریت لمینیت ۱۹ میلی متری

 یکی از مهمترین آیتم های است که برای نمای اسپایدر شیشه ای یا عنکبوتی باید محاسبه شود.

زیر سازی سازه برای نمای عنکبوتی را می توان از اسکلت ساختمان گرفت و برای ارتفاعات بیشتر باید اتصال زیر سازی را با فولاد ضد زنگ ایجاد کرد. برای محاسبه نمای اسپایدر از شیشه ۱۵ میلی متری به عنوان وزن مرده و فشار با نیروی ایستاده استفاده می شود. اتصالات اسپایدر مدل های مختلفی دارد مانند عنکبوت های چهار طرفه،عنکبوت های دو طرفه و اتصالات عنکبوتی یک طرفه برای تسهیل گزینه های مختلف طراحی شیشه عنکبوتی موجود است.

برای اجرای این نوع نما ابتدا ابعاد نمای ساختمان را محاسبه کرده سپس با نرم افزار مخصوص سایز شیشه مورد نیاز را پیدا می نمایند سپس زیرسازی یا همان پایه های نگهدارنده روی ساختمان را مشخص کرده سپس از اتصالاتی که در بالا گفته شد به نام اسپایدر استفاده میکنند تا شیشه های سکوریت لمینیت با ضخامت مشخص شده را روی آن نصب کنند.

 

 

 

برچسب ها: