پنجره دوجداره

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بهتر است یا پنجره دوجداره upvc ؟

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بهتر است یا پنجره دوجداره upvc ؟

امروز با افزایش ساخت ‌و سازها، و همچنین زیادتر شدن صداهای اطرافمان، و شلوغ شدن محیط زندگی‌ مان تلاش می شود. که برای ساخت خانه‌ها از پنجره‌ دوجداره استفاده شود. اما انتخاب نوع این پنجره ‌ها همیشه چالش بوده است. ما در ادامه بیشتر راجع به انواع مختلف پنجره‌های دوجداره صحبت خواهیم کرد.

پروفیل های پنجره دوجداره UPVC، و همچنین پروفیل ‌های پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک هر دو هم عایق ‌های سرما و گرما هستند.

کدام بهتر است ؟ پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک یا پنجره دوجداره upvc

اما توجه نمایید که خود فلزی استفاده ‌شده در ساخت این پنجره‌ها یعنی آلومینیوم، عایق سرما و گرما نمی‌باشد اما هنگامی که تیغه پلی ‌آمید، که به عنوان عایق بین پروفیل ها قرار می گیرد، ارتباط جداره ‌های بیرونی و جداره داخلی را قطع می کند و این عمل باعث عایق شدن پروفیل ها می شود.

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بهتر است یا پنجره دوجداره upvc ؟

با توجه به این موضوع پنجره ‌های تولید شده از پروفیل‌ های ترمال بریک و یا UPVC، عایق سرما و گرما می باشند. حال هنگامی که شما قصد خرید این پنجره‌ها را دارید ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که کدام پنجره دوجداره عایق بهتری است. ما در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

پنجره دوجداره

مقایسه قیمت انواع پنجره دو جداره

از لحاظ قیمت پنجره‌های UPVC، که به صورت استاندارد و با توجه به قوانین ساخته شده باشند معمولاً قیمت مناسب ‌تر و ارزان ‌تری نسبت به پنجره‌ های ترمال بریک دارند. پنجره‌های ترمال بریک استاندارد معمولاً قیمتی دو و نیم برابر قیمت پنجره دوجداره‌ UPVC استاندارد دارند.

میزان عایق بودن این پنجره‌ ها

اگر عایق سرما و گرما برای شما بسیار مهم است، توجه نمایید درصورتی‌ که هر دو نوع پنجره UPVC و ترمال بریک به صورت استاندارد ساخته شده باشند، و همچنین یراق آلات استاندارد برای عایق شدن در آن‌ها بکار رفته باشد.

این دو پنجره دوجداره تقریباً عملکرد یکسانی از لحاظ عایق بودن از خود نشان می دهند، حتی در بعضی مواقع ممکن است با توجه به ذات UPVC که جنسی بسیار عایق است، این پنجره دو جداره، می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به پنجره‌های ترمال بریک از خودش نشان دهد.

میزان عایق بودن این پنجره‌ ها

کیفیت و رنگ پنجره‌های دوجداره در شرایط متفاوت

همان‌طور که ممکن است بدانید پروفیل‌های UPVC، معمولاً سفید می باشند، و بهترین نوع آن ‌ها همان پروفیل هایی هستند که سفید رنگ می باشند. همچنین انواع مختلف طرح ‌های چوب و رنگ‌های متنوع نیز برای تولید این نوع پنجره دوجداره استفاده می‌شود که به صورت یک نوع فیلم روی پروفیل های سفید کشیده می‌شود و باعث زیباتر شدن آن‌ها می‌شود.

پنجره دوجداره آریس

امروزه رنگ‌های متنوع و مختلفی برای این نوع پروفیل ها نیز در بازار وجود دارد، که از کیفیت خوبی برخوردار هستند. رنگ سفید این نوع پروفیل ‌ها برای تمام آب شرایط آب‌وهوایی مانند آب ‌و هوای گرم و خشک، سرد و کوهستانی، و معتدل و مرطوب مناسب می‌باشد.

باز و بسته شدن این پنجره‌ها و یراق آلات آن‌ها

هر نوع یراق که در ساخت پنجره دوجداره UPVC مورد استفاده قرار می گیرد در پنجره‌های ترمال بریک نیز از همان مواد استفاده می شود. هر دوی این پنجره‌ها دارای انواع مختلف بازشوهای کشویی، فولکس ‌واگنی، لیفت، و همچنین لولایی هستند. اما در برخی از انواع این پنجره‌ها مانند پنجره‌های کشویی که عرض و ارتفاع بزرگی دارند حتماً باید شما از پروفیل ترمال بریک استفاده نمایید.

پنجره دوجداره

در کل بهتر است که برای پنجره دوجداره ای که کشویی است و ارتفاعی بالای دو متر و عرضی بیشتر از سه متر دارند، شما برای نصب پنجره‌ها از پروفیل ترمال بریک استفاده نمایید. حتی اگر در شرایط خاص شما می‌خواهید از پروفیل UPVC استفاده نمایید حتماً از پروفیل های مرغوب با یراق های آلمانی، بعلت

برچسب ها: ,