چرا پنجره upvc زرد می شود

چرا پنجره upvc زرد می شود

چرا پنجره upvc زرد می شود و آیا همه پروفیل های upvc اینگونه هستند؟

پنجره دوجداره یو پی وی سی دارای محبوبیت خاصی در دنیا می باشد.علاوه بر استحکام بالا، ماندگاری طولانی و قیمت مناسب پنجره دوجداره upvc ،آنها را از مزایای زیادی همچون عایق صوتی و حرارتی تا عدم نیاز به نگهداری ماننده پنجره چوبی و آهنی که نیاز به زد زنگ،رنگ و روغن جلا دارن متفاوت می نماید.این یکی از کلید های موفقیت پروفیل upvc می باشد.

چرا پنجره upvc زرد می شود

اگر نیاز به نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی دارید ، ممکن است داستانهای ترسناکی راجع به چگونگی تغییر رنگ آنها در طول زمان شنیده یا دیده باشید. احتمالاً این همان چیزی است که شما را به دنبال یافتن پاسخی برای سؤال ذکر شده در تیتر این پست می برد.

متأسفانه این اطلاعاتی کاملا صحیح است که شما با آن مواجه هستید. بله،پنجره upvc با گذشت زمان تغییر رنگ می دهد و در بسیاری از شرایط ، به یک رنگ زرد بسیار غیر جذاب تبدیل می شود و حتی با دستکاری اشتباه شاید به قهوه ای تبدیل شود.

آیا این دلیل بر این است که باید از نصب پنجره دوجداره upvc خودداری کنید؟

موارد مختلفی وجود دارد که می تواند در طی زمان باعث زرد شدن پروفیل یو پی وی سی شود ، اما علت اصلی خورشید و نور  اشعه یو وی آن است. اگر در حال حاضر پنجره دوجداره upvc دارید و رنگ آنها زرد شده است،به قسمت هایی که نور خورشید کم تر است نگاه کنید.

در این قسمت ها رنگ پنجره به نسبت جاهایی که نور آفتاب بیشتری می خورد کمتر زرد شده است و در قسمت های جنوبی که آفتاب بیشتری وجود دارد رنگ پروفیل بیشتر زرد شده است.علاوه بر نور خورشید علت اصلی زردی و تغییر رنگ در پنجره یو پی وی سی بیشتر به مواد مورد استفاده در ساختار آنها ارتباط دارد.

در کنار مزایای خوبی که در ابتدای این مطلب گفته شد ، پروفیل پنجره دوجداره  upvcقابل بازیافت است به خصوص که بیشتر افراد در تلاشند زندگی خود را سبزتر و سازگار با محیط زیست انجام دهند پس متوجه می شویم که همه تولید کنندگان پروفیل upvc را به صورت استاندارد تولید نمی کنند و مواد ضعیف و یا حتی برخی از مواد مهم را برای ارزان کردن پروفیل حذف می کنند.

پروفیل هایی که دارای تاییده مرکز تحقیقات و استاندارد نیستند به هیچ وجه نمی توانند جلوی نور خورشید دوام آورده و تغییر رنگ ندهند،پس حتما قبل از خرید درباره مارک پروفیلی که قرار است برای شما تولید شود حتما تحقیق نمایید. 

 

 

 

 

برچسب ها: