کانال یا چمبر داخل پروفیل چه کارایی دارد

کانال یا چمبر داخل پروفیل چه کارایی دارد

کانال یا چمبر داخل پروفیل چه کارایی دارد

پروفیل های یو پی وی سی دارای تیپ های مختلفی می باشد یکی از مهمترین عوامل در کیفیت که باید بدانیم این است که کانال یا چمبر داخل پروفیل چه کارایی دارد و هر نوع پروفیل چند کانال و چمبر دارد.

شاخه پروفیل معمولا ۶ متری می باشد و داخل آن دارای محفظه هایی است که هر کدام کارایی خاصی دارد که به آن چمبر یا کانال گفته می شود که معمولا در تیپ سری ۶۰ که سطح مقطع ۶ سانتی است سه یا چهار کانال و در سری ۷۰ که سطح مقطع پروفیل ۷ سانتی است ۵ چمبر یا همان ۵ کانال می باشد.کانال یا چمبر داخل پروفیل چه کارایی دارد

کانال یا چمبر پروفیل upvc پنجره دوجداره چیست

دلیل اصلی استفاده از این پروفیل در تولید درب و پنجره عایق بسیار خوبی است که پس از اجرا به خانه داده می شود کانال های داخل پروفیل هر کدام تاثیر خاصی در عایق حرارتی و صوتی دارد.سرما و گرما در این کانال ها به دام می افتند و برای رسیدن به داخل خانه برای از همه این موانع رد شوند تا بتوانند در تغییر حرارت داخل خانه تاثیر گذار باشند.

و همینطور زمانی که صدا از قسمت پروفیل پنجره بخواهد عبور کند این حفره ها به شدت مانع عبور شده و نمی گذارند صدای بیرون به داخل منزل نفوذ نماید البته باید بدانیم که عوامل دیگری مانند شیشه ، یراق آلات و لاستیک های epdm هم نقش بسیار مهمی در عایق این پنجره ها دارند.

نقش دیگر این دیواره داخل پروفیل این است که باعث استحکام پروفیل می شود این دیواره ها اگر با ضخامت استاندارد باشد باعث می شود پروفیل upvc  که از نوعی پلاستیک است به راحتی خم نشود و از فرم اصلی خود خارج نشود این عامل باعث می شود پنجره یا درب به درستی در جای خود قرار نگیرد.

در توضیحات زیر چند پروفیل را به عنوان مثال از نظر کانال توضیح داده شده:

  • پروفیل یو پی وی سی ویستا بست سری ۶۰ دارای ۳ کانال می باشد.
  • برند وین تک سری ۶۰ دارای ۴ چمبر می باشد.
  •  سری ۶۰ وین پلاس ۴ محفظه است.
  • ویستابست و وینتک سری ۷۰ دارای ۵ حفره می باشد.

قابل ذکر است که همه برند ها کامل نیستند و از نظر تیپ بندی و دیوار داخل محدودیت دارند که معمولا برند های اکونومی همه مدل ها را تولید نمی نمایند زیرا هر تیپ پروفیل یک قالب مخصوص خود را لازم دارد.

 

 

 

برچسب ها: