گرمایش از کف چیست؟

گرمایش از کف چیست؟

گرمایش از کف چیست؟

گرمایش از کف روش بسیار مناسبی برای گرم کردن خانه از طریق لوله های محکم و انعطاف پذیر است که در کف خانه تعبیه می شود. بسیار کارآمد و مقرون به صرفه است و مزایای زیادی نسبت به رادیاتورهای قدیمی دارد.

 گرمایش از کف چگونه کار می کند؟

 گرمایش از کف با تبدیل سطح کف به یک ساطع کننده گرمای غول پیکر، کارآمد و نامرئی عمل می کند. لوله‌های گرمایشی که در زیر زمین نصب می‌شوند و زمانی که شروع به گرم شدن می کنند اتاق را از کف زمین گرم می کنند.

لوله های قوی و انعطاف پذیر برای سیستم های گرمایش از کف آب گرم را تمام قسمت های کف هدایت می نمایند، در حالی که کابل ها برقی در سیستم های گرمایش از کف مقاومت های برق را در سطح چرخانده می شوند. از آنجایی که گرمایش از کف چنین سطح وسیعی را پوشش می دهد، می تواند از دمای آب بسیار پایین تری نسبت به رادیاتورها استفاده کند. این به بهبود راندمان کمک می کند به خصوص با استفاده از یک پمپ برای چرخانده آب در لوله ها اتاق را بهتر گرم می کند زیرا هیچ نقطه سردی وجود نخواهد داشت.

مزایای گرمایش از کف

اجرای این سیستم در هر مکانی

گرمایش از کف بسیار انعطاف پذیر است. در هر نوع ملکی قابل نصب است. از ساختمان های نوساز گرفته تا در واحد های در حال بازسازی، راه‌حل مناسبی وجود دارد حتی می توانید در هر اتاق به صورت مجزا و در همه طبقات اجرا نمود.گرم بودن همیشگی کفاز آنجایی که گرما به سمت بالا حرکت می نماید معمولا کف سرد است اما در این سیستم گرما از کف شروع شده به تمام نقاط محیط منتقل می شود و همیشه احساس گرمای بسیار مطلوبی در زیر پای خود احساس می نمایید.

صرفه جویی از اتلاف انرژی تا ۲۵ درصد

گرمایش از کف ما نند رادیاتور نیازی به دمای بسیار بالا ندارد زسرا این لوله ها در تمام نقاط کف وجود دارد و یک سطح بسیار وسیع از مکان را پوشش می دهد همچنان می تواند اتاق را به طور موثر گرم کند و انرژی کمتری در این فرآیند مصرف کند. به همین دلیل، راندمان گرمایش از کف حدود ۲۵٪ بیشتر از رادیاتورها و تا ۴۰٪ بازده بیشتر در هنگام استفاده از یک پمپ حرارتی را دارد

قیمت پنجره دوجداره

صرفه جویی در فضا

سیستم‌های گرمایش از کف دیده نمیشوند زیرا لوله در زیر کف پنهان شده است.این امر نیاز به رادیاتور را از بین می برد و فضای ارزشمند دیوار را آزاد می کند. UFH برای راهرو های کوچک، خانه‌های کوچکتر وفضاهایی مانند آشپزخانه و حمام که در آن فضای کمی وجود دارد، بسیار ایده‌آل است.

ایمن و سالم

گرمایش از کف هیچ لبه داغ یا تیزی مانند رادیاتور ندارد. این باعث می شود آن را به یک گزینه بی خطر برای کودکان خردسال و سالمندان تبدیل کند. UFH همچنین برای مبتلایان به آلرژی عالی است زیرا گرما را عاری از حرکات گرد و غبار که می تواند شرایط خاصی را تشدید کند فراهم می کند.

با محیط زیست مهربان است

به عنوان یک سیستم گرمایش با دمای پایین، گرمایش از کف انرژی کمتری نسبت به سیستم‌های سنتی با دمای بالا مانند رادیاتور مصرف می‌کند. این می تواند به شما کمک کند تا تولید کربن خود را کاهش دهید حتی اگر در کنار یک پمپ حرارتی نصب شود.

برچسب ها: