نحوه اجرای آبریز پنجره دوجداره upvc

در تولید پنجره یو پی وی سی نحوه اجرای آبریز پنجره دوجداره upvc آسان اما بسیار مهم می باشد زیرا در زمان بارندگی و یا شستشوی درب و پنجره امکان ورود آب به داخل می باشد.

راه آب پنجره دوجداره چیست

 زمانی که تصمیم به شستن و نظافت پنجره داریم به علت آنکه حجم آب مصرفی زیاد است احتمال دارد بخشی از آب از لای لاستیک به داخل منزل ورود می نماید که باعث مشکلات متعددی می شود.

اگر راهی برای خروج آب وجود نداشته باشد به داخل خانه نفوذ کرده و باعث آسیب به دبوار ها و وسایل منزل می شود برای اینکه این مشکل حل شود تولید کنندگان پنجره دوجداره upvc  به فکر راه حل افتادند.

برای رفع این مشکل شیاری داخل پروفیل تعبیه میشود که از داخل پروفیل به خارج از منزل راه دارد  این راه آب باعث می شود آبی که به داخل نفوذ کرده به بیرون هدایت شود.

نحوه اجرای آبریز پنجره دوجداره upvc

برای ایجاد شیار راه آب دستگاه مخصوصی وجود دارد که راه آبریز را روی پروفیل یو پی وی سی به وجود می آورد این دستگاه توسط مته های مخصوص داخل پروفیل را سوراخ کرده و به اندازه ۳ سانت تا ۵ سانت شیاری داخل پروفیل در قسمت کنج به سمت نمای بیروی درست می نماید.نحوه اجرای آبریز پنجره دوجداره upvc

مته دیگری در قسمت خارجی پروفیل مانند مته داخل شیار دیگری تعبیه می نماید همینطور در لنگه های بازشو در قسمت زیر لنگه این آبریز زده می شود در صورتی که از لاستیک های درزبندی آب به داخل لنگه ورود کند آن را به خارج از پنجره هدایت می نماید.

تولید کنندگانی که با کیفیت مطلوب و به صورت استاندارد تولید درب و پنجره دوجداره را انجام می دهند حتما دستگاه مخصوص این کار که به آن به اصطلاح دستگاه راه آب زن گفته می شود را خریداری نموده و در همه تولیدات خو از ان استفاده می نمایند.

حذف این دستگاه باعث می شود هزینه های تولید کننده و استفاده کمتر از کارگر پایین بیاید و در قیمت پنجره دوجداره تاثیر گذار است اما کیفیت تولید پایین آمده و مصرف کنندگان را در هنگام بارندگی و نظافت دچار مشکلات و خسارات بسیار زیادی می نماید.

برچسب ها: