کدام نوع شیشه پنجره دوجداره مناسب تر است

چه نوع شیشه ای را برای پنجره خود انتخاب نماییم

کدام نوع شیشه پنجره دوجداره مناسب تر است یکی از مهم ترین فاکتورها برای پنجره های upvc و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک نوع شیشه آن می باشد.

بسته به هدف شما برای استفاده از پنجره دوجداره ، نوع شیشه ای که استفاده میکنید تغییر می یابد.

چه شیشه دوجداره ای,چه نوع شیشه ای,چرا شیشه دوجداره,کدام نو شیشه دوجداره,چند جداره,شیشه پنجره,شیشه upvc,شیشه سکوریت,شیشه لمینیت

به طور کلی سه فاکتور اساسی برای انتخاب شیشه مناسب را باید مد نظر قرار داد

  1. عایق صوتی که شیشه به ما خواهد داد
  2. عایق حرارتی که در منزل به آن نیاز دارم
  3. رنگ و ظاهر شیشه ای که انتخاب می نمایید
جواب : عایق حرارتی

همانطور که در مقالات قبلی در مورد ساختار شیشه توضیح داده شد، شیشه های دوجداره از سه قسمت که دو عدد شیشه های تک جداره و یک اسپیسر میان این دو شیشه می باشد تشکیل شده است.

در صورتی که عایق حرارتی مناسبی می خواهید هر چه شیشه دارای ضخامت کمتری باشد و اسپیسر بین شیشه ها بزرگتر باشد مانع انتقال سرما و گرما از بیرون منزل به داخل خانه می باشد.

هر چه ضخامت شیشه بیشتر شود، عایق حرارتی ضعیف تری خواهیم داشت اما شیشه از لحاظ عایق صوتی بسیار قوی تر می شود.

مثلا شیشه ۴+۱۴+۴ که عایق حرارتی قوی است وشیشه ۶+۱۲+۶ به نسبت عایق صوتی قوی و عایق حرارتی قوی تری می باشد. ولی این به آن معنا نیست که شیشه ۶+۱۲+۶ عایق حرارتی نباشد بلکه نسبت به شیشه ۴+۱۴+۴ درصدی ضعیف تر می باشد.

جواب : عایق صدا و صوت

در صورتی که میخواهید عایق صدای بسیار قوی داشته باشید باید ضخامت شیشه ها افزایش یابد تا صوت که یک نوع موج می باشد با برخورد به شیشه های ضخیم بیشتر شکست یافته و عایق صوتی مناسبی را برای شما فراهم نماید

جواب : هم عایق صدا و هم عایق حرارتی

در این صورت بهترین انتخاب شیشه برای این نوع درخواست شما، شیشه ۴+۸+۶ بوده که هر دو حالت عایق صوت و عایق حرارتی را برای شما فراهم خواهد کرد.

با این توضیحات شما متوجه می شوید کدام نوع شیشه پنجره دوجداره مناسب تر است

 

برچسب ها: , , , , , , , ,