یراق پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

یراق پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

بهتر است قبل از اینکه بدانیم انواع یراق پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک چیست باید بدانید چرا این تنوع وجود دارد و تولید کنندگان یراق چرا سعی می کنند مدل های مختلفی یرای درب وپنجره های دوجداره آلومینیومی بسازند.

در هر ساختمان با توجه به متراژ واحد و جای هر پنجره در داخل ساختمان باید نوع یراق آلات متفاوت باشد برای مثال در آشپزخانه وقتی پنجره روی سینک قرار می گیرد اجازه باز و بسته شدن لنگه پنجره را نمی دهد به خاطر همین از پنجره کشویی با یراق آلات کشویی استفاده می شود.یراق پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

یا اینکه در اتاق خواب معمولا محدودیت فضا وجود دارد به جای آنکه از یراق تک حالته که می توان فقط لنگه را به صورت افقی باز نمود از یراق دوحالته استفاده می شود تا با باز کردن قسمت بالای لنگه هوا به داخل اتاق جریان پیدا نماید.

 انواع یراق پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

یراق تک حالته پنجره آلومینیومی

این یراق مانند پنجره های قدیمی فقط به صورت چپ و راست باز و بسته می شود که از تعدادی لولا و قطعات داخل لنگه و دستگیره تشکیل شده است

یراق دوحالته پنجره دوجداره آلومینیومی

این یراق مانند یراق دوحالته پنجره دوجداره upvc  هم به صورت افقی و هم از قسمت بالای پنجره باز می شود که اجازه می دهد هوا در خانه جریان پیدا نماید و بازشو پنجره با پرده و وسایل جلوی آن تماس نداشته باشد.

پنجره دوجداره کشویی آلومینیومی

یراق پنجره کشویی آلومینیومی با بازشو ها بسیار تفاوت دارد علاوه بر یراق آلات پروفیل این نوع پنجره فرق کرده تا بتوان از یراق کشویی استفاده نمود.

پنجره کشویی لیفت اند اسلاید

پنجره کشویی برای ابعاد ساخت محدودیت دارد زیرا ریل و غلطک در یراق کشویی معمولی توانایی محدودی دارد اما در یراق لیفت اند اسلاید محدودیتی در ابعاد لنگه کشویی وجود نداشته و می توان با ابعاد بزرگ اجرا کرد البته این یراق باعث می شود قیمت پنجره آلومینیومی افزایش زیادی پیدا کند.

یراق آلات لولای وسط یا محوری

این نوع پنجره در قسمت وسط لنگه بازشو لولای مخصوصی نصب می شود و می شود لنگه را به صورتی باز کرد که از وسط چرخیده شود که نصف پنجره به داخل خانه و نصف دیگر به خارج از خانه حرکت می کند.

 

 

 

برچسب ها: